eReport.sk
Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Zdroj: tasr

Blanár upozorňuje na zatváranie nemocníc: Slovensko ide v každej oblasti od desiatich k piatim!

Popri vládnej kríze a zjavnej neakcieschopnosti vládneho kabinetu sa na Slovensku otvára ďalší podstatný problém, ktorého riešenie môže byť však, vzhľadom na nestretávajúcich sa koaličných lídrov, v nedohľadne. Bratislavská nemocnica v Ružinove oznámila, že nebude vedieť zabezpečiť činnosť približne polovice operačných sál z dôvodu nedostatku sestier. Podpredseda parlamentu a opozičnej strany Smer-SD Juraj Blanár zároveň tvrdí, že nemocnice po celom Slovensku zatvárajú celé oddelenia a operačné sály a zamestnanci v zdravotníctve vo veľkom počte hrozia odchodom.

„Ďalšia nemocnica, v ktorej prestane fungovať polovica operačných sál z dôvodu nedostatku sestier, je v bratislavskej nemocnici v Ružinove. Po celom Slovensku zatvárajú nemocnice celé oddelenia či operačné sály. Zdravotníci hrozia odchodom. Vládna koalícia je tu už dva a pol roka a Slovensko ide v každej oblasti od desiatich k piatim,“ píše Blanár na sociálnej sieti.

Vláda rieši konflikty jej predstaviteľov

V podobnej situácii je zvykom, že vláda koná okamžite. To však nie je dnes úplne predstaviteľné, lebo vláda si dala celé leto na vyriešenie vzájomných konfliktov jej vrcholových predstaviteľov.

„O čom však v týchto dňoch počúvame zo strany vládnych predstaviteľov, je zaslaný list stranou SaS Eduardovi Hegerovi. Vyhrážajú sa odchodom. Je to teda stále o tom istom, že neustále riešia len samých seba. Ich vôbec nemrzí, že zdravotné sestry budú prepracované. Netrápia ich lekári, ktorí odídu do zahraničia a nebude nás mať kto vyšetrovať, ani operovať. Čo sa ešte musí stať, aby sa vládna moc rozhýbala? Kolaps zdravotníctva!?,“ pýta sa kriticky Blanár.

Je reklama väčšou prioritou ako vládnutie?

Mnohí sa dnes pýtajú, či bilbordy o 200 eurách na dieťa, alebo o nepostavených nájomných bytoch a rôzne iné aktivity koaličných lídrov nie sú predvolebnou kampaňou. Podpredseda parlamentu si myslí, že sa vláda viac sústredí na sebaprezentáciu ako na riešenia problémov ľudí.

„Trápi koaličníkov vôbec budúcnosť Slovenska, alebo len egiosticky pozerajú na samých seba a rozmýšľajú len nad tým, kde si urobia lepšie PR, či krajšie fotky? Napríklad z vymyslených rokovaní o vymyslených nových nemocniciach? Z tohto divadla je dnes už každému jasné, že v tomto volebnom období sa nepostaví ani jedna jediná nemocnica,“ uzavrel Blanár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár upozorňuje na zatváranie nemocníc: Slovensko ide v každej oblasti od desiatich k piatim!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti