eReport.sk
My chceme mier
Predseda Smeru Robert Fico a maďarský minister Péter Szijjártó, foto:yt/smersd

Szijjártó: Už by aj stačilo. Maďarsko sa nenechá zatiahnuť do vojny, na rozdiel od Bruselu chceme mier!

My chceme mier. Maďarsko nepodporí nové návrhy Európskej únie na nákup a dodanie streliva pre Ukrajinu, uviedol v pondelok na Facebooku pred odletom do Bruselu maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ďakujeme Ursula!
  2. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  3. Uvažuje o zbrojení Ruska
  4. Západ nechce mier

Šéf maďarskej diplomacie sa zúčastní na zasadaní Rady EÚ pre zahraničné veci, pričom ministri zahraničných vecí sa popoludní majú stretnúť s ministrami obrany EÚ.

My chceme mier

„Žiaľ, na stôl sa dostávajú nové návrhy podporujúce vojnu, tentoraz o spoločnom nákupe munície a jej odovzdaní Ukrajine. Stúpa tlak, ktorý na nás vyvíjajú, chcú nás zatiahnuť do vojny, ktorá je v susedstve. My sme však vytrvalí, pretože vôľa maďarského ľudu je jasná: musíme zostať mimo tejto vojny,“ uviedol Szijjártó.

Politico

Na základe dokumentov informovalo, že Únia finišuje s prípravou nového plánu pre Ukrajinu. Okrem všetkej doterajšej finančnej a vojenskej pomoci, sa obyvatelia členských štátov poskladajú na muníciu. Stáť to bude „len 2 miliardy eur.“

Európa ožobračuje Európanov

Krajiny EÚ doteraz poskytli Ukrajine celkovo 350 000 155-milimetrových nábojov, pričom EÚ vynaložila 450 miliónov eur na čiastočné úhrady. Predstaviteľ EÚ, anonymne pre Politico uviedol, že náklady na zbrojenie rastú každým dňom. „Náboj za 4 000 eur nemusí byť ničím výnimočným.“

Nuž, akoby povedala napr. pani Remišová, je to predsa v „našom národnom záujme.“

Zdroj: spravodajca TASR Ladislav Vallach, Politico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Szijjártó: Už by aj stačilo. Maďarsko sa nenechá zatiahnuť do vojny, na rozdiel od Bruselu chceme mier!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti