eReport.sk
Súd EÚ rozhodol
Poľský premiér Mateusz Morawiecki. Archívne foto: tasr/ap

Morawiecki: Poľsko a Maďarsko môžu spolupracovať aj napriek odlišným postojom


Poľský premiér Mateusz Morawiecki v pondelok vyhlásil, že hoci Poľsko a Maďarsko majú odlišný postoj v otázke Ukrajiny, obe krajiny stále zdieľajú rovnaký názor na politiku Európskej únie a môžu spolupracovať. TASR správu prevzala z agentúry PAP.

Poľský premiér vidí priestor na spoluprácu

„Náš postoj voči Ukrajine je veľmi konkrétny – poskytovať pomoc, pretože dnes tam je frontová línia a nechceme, aby bola bližšie k Poľsku,“ povedal Morawiecki na tlačovej konferencii vo Varšave.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  2. Šéf OSN je skeptický
  3. Je pravda na poslednom mieste?
  4. Náčelník Generálneho štábu Armády ČR Karel Řehka.
  5. Poľsko a Ukrajina obnovili rokovania
  6. Český premiér Petr Fiala

Pripomenul, že hoci je „kritický voči mnohým vyhláseniam maďarských spojencov“, Maďarsko taktiež hlasovalo za sankčné balíčky proti Rusku.

Slovensko, Česko i Maďarsko, najbližší spojenci Poľska

Poľsko má podľa Morawieckeho „veľa spoločného s Maďarskom“, ktoré je spolu s Českom a Slovenskom „najbližším spojencom Poľska v rámci Európskej únie“. „Naši maďarskí priatelia jasne vidia, ako sa v Bruseli robí politika,“ povedal.

Poľský premiér je presvedčený, že na to, aby boli obe krajiny schopné zvládnuť následky súčasnej energetickej, klimatickej a hospodárskej krízy, „musíme hľadať to, čo nás spája, aj keď sme trochu odlišní“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Morawiecki: Poľsko a Maďarsko môžu spolupracovať aj napriek odlišným postojom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: