eReport.sk
Obavy z prezradenia?
Hovorca Pentagónu John Kirby Foto: tasr

Hovorca Pentagonu: Amerika dodá Ukrajine aj bomby. Neviem presne na čo ich použijú(!?)


Mocní sveta sa načisto zbláznili? Politico informovalo o najnovšom rozhodnutí USA. A na mierové rokovania to teda nevyzerá. Najhoršie na tom celom vyznievajú slová hovorca Pentagonu Pata Rydera. „Umožní im to vykonávať operácie na obranu svojej krajiny a opätovné dobytie svojho zvrchovaného územia,“ povedal Ryder s tým, že nevie, ako Ukrajina plánuje použiť tieto zbrane. Snáď len žartoval? Nemali by sa svetoví politici už konečne zasadzovať o mier? Zbrane, peniaze, desiaty balík sankcií na ceste. To všetko malo vojnu zastaviť. Vraj..

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu - okrem fronty pri Bachmute - navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny
  2. Zdá sa že svoje názory nezmení
  3. Čína tvrdo varovala USA
  4. Váhajúci Západ

Mocní sveta sa načisto zbláznili?

Hovorca Pentagónu Pat Ryder oznámil, že súčasťou novej zásielky sú aj nové vysoko presné bomby s raketovým motorom (GLSDB) odpaľované z pozemných zariadení. Tie dokážu zasiahnuť cieľ do vzdialenosti až 150 kilometrov.

„Umožní im to vykonávať operácie na obranu svojej krajiny a opätovné dobytie svojho zvrchovaného územia,“ povedal Ryder s tým, že nevie, ako Ukrajina plánuje použiť tieto zbrane, píše TASR.

Dodávka zahŕňa aj ďalšie strely pre salvové raketomety HIMARS, systémy protivzdušnej obrany a obrnené vozidlá. To všetko bude stáť amerických daňových poplatníkov 2,2 miliardy dolárov.

Bidenove obavy a žiadosti z Kyjeva

Vláda z Kyjeva na čele so Zelenským najprv požadovala armádne taktické raketové systémy vyrobené v USA, ktoré majú dosah asi 190 míľ.( 305km) Bidenova administratíva však uviedla, že to neprichádza do úvahy.

Biden a spol. vraj „majú obavy, že Ukrajina by nimi útočila na ciele v Rusku.“ Nuž, Ukrajina môže však na niektoré ciele v Rusku útočiť aj s bombami „s doletom“ 150km.

Politico

Tiež informuje, že kým Kyjev „cíti sklamanie,“ z toho, že nedostal presne to, čo žiadal, niektorí členovia Snemovne Bidenovi vyčítajú, že „pridlho otáľal“ aj s odoslaním systému GLSDB.

Člen Snemovne reprezentantov Mike Rogers, z Republikánskej strany sa dokonca vyjadril, že „Ukrajina mala tento systém dostať už minulú jeseň. Počíta sa každý deň, kedy je Ukrajinec schopný zabiť Rusa.“

Kiežby sme začali žiť vo svete, kedy by sa počítal každý deň, kedy sa ľudia prestanú navzájom zabíjať. A začne sa hovoriť o mieri. Nielen hovoriť. Ale robiť k nemu všetky potrebné kroky.

Zdroj: Politico, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hovorca Pentagonu: Amerika dodá Ukrajine aj bomby. Neviem presne na čo ich použijú(!?)

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: