eReport.sk
Každá vojna je biznis
Bezpečnostný analytik a generál v zálohe Andor Šándor

Šándor: Vojna neskončí, kým ju budú chcieť mocní. Kým bežní ľudia v nej umierajú, oni z nej majú profit

Každá vojna je biznis. Bezpečnostný poradca, analytik a generál v zálohe Andor Šándor, sa od začiatku vojny prezentoval skôr proukrajinským postojom. Keď však začal hovoriť, že vojna ale „nevznikla len tak“, prípadne začal nedávno kritizovať Zelenského, že svojim neuváženým jednaním môže svet zatiahnuť do 3.svetovej vojny, začal byť označovaný za „proruského švába, dezoláta a propagandistu.“ Pre kanál Inovace Republiky na sociálnej sieti Youtube sa rozhovoril aj o vzťahoch medzi USA a Čínou ale i o tom, že „paradigma jednej pravdy“ je pre svet nebezpečná.

„Je smutné, že dokážeme vymyslieť toľko pojmov na nálepkovanie človeka, ktorý má iný názor. Ako je ten hlavný. Myslím si, že ak niečo najviac poškodzuje spoločnosť, je to práve paradigma jednej pravdy. Nech sa týka čohokoľvek. Vo vojne sa opiera len o ukrajinskú stranu,“ uviedol Šándor.

My nie sme vo vojne

„Rozumiem tomu, čo robí Zelenský a Ukrajina, oni potrebujú vyhrať najmä informačnú vojnu. Sú vo vojne a majú na to právo. My však vo vojne nie sme. preto by sme mali hľadať pravdu, miesto žitia jednej pravdy,“ dodal generál v zálohe.

Každá vojna je biznis

„Ak pani Zelenská vyhlásila, že Ukrajinci dokážu žiť tri roky bez elektriny, tak jej verím, že ona so svojim manželom určite. Kto trpí v tejto vojne, sú obyčajní ľudia. Vyzerá to tak, že sa na nich zabudlo. A veľmi o nich nejde. O ich životoch rozhodujú mocní,“ povedal tiež Šándor.

„Všetci by sa mali snažiť aspoň o prímerie. Aby ľudia konečne prestali umierať. Nik však neusiluje ani o prímerie, ani o mier. Pretože mnohým vojna vyhovuje.“

Andor Šándor v rozhovore tiež podotkol, že mier nenastane, kým ho nebudú chcieť Spojené štáty. Vysvetlil nielen ich vzťah k Rusku, ale i k Číne. Nemá tak ďaleko od Jeffreyho Sachsa, ktorý nie tak dávno vyhlásil, že Taiwan je pre Ameriku druhá Ukrajina. Kým mainstream razí teóriu o tom, že za vojnu môže iba Putin, geopolitika i historické súvislosti, hovoria niečo iné..

Zdroj: Inovace Republiky


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šándor: Vojna neskončí, kým ju budú chcieť mocní. Kým bežní ľudia v nej umierajú, oni z nej majú profit

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti