eReport.sk
Oni nie sú opozícia!
Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Zdroj: fb/hlas-sd

Pellegrini: Toto sú skutočné dôvody, pre ktoré odvolaná vláda schválila predčasné voľby až v septembri!

Moc a peniaze patria k sebe? Opozičná strana Hlas-SD navrhne termín predčasných parlamentných volieb na 24. júna. „Niet žiadneho dôvodu nechávať bačovať súčasnú neschopnú vládu až do konca septembra,“ uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  2. Dzurinda sa nevzdáva
  3. Boj sa neskončil
  4. Päť rokov od Chovancovej brutálnej smrti.

Hlas-SD taktiež žiada od vládnej koalície jasné vysvetlenie, prečo by sa podľa nej mali voľby konať až takmer desať mesiacov od pádu vlády.

Moc a peniaze patria k sebe?

„Skutočné dôvody na odklad volieb až na september sú totiž pre koalíciu tieto: získať pre svoje strany od štátu o 2,5 milióna eur viac, ako keby boli voľby v júni, nechať zarobiť si množstvo poslancov i ministrov, ktorí sa už do parlamentu nedostanú, umožniť vznik novým politickým subjektom a mať priestor na vylievanie vedier špiny na opozíciu,“ uviedol Pellegrini.

Občan na poslednom mieste

„Záujem dvoch tretín slovenských občanov, ktorí žiadajú voľby už v júni, medzi nimi rozhodne nie je,“ zdôraznil Peter Pellegrini. Zároveň pripomenul, že v prípade septembrových volieb nová vláda nemá šancu stihnúť predložiť vlastný a zodpovedný štátny rozpočet na náročný rok 2024.

HLAS pripomína, že nikdy v slovenskej histórii sa vláda bez dôvery parlamentu nedržala pri moci taký dlhý čas.

Pokračovanie chaosu a chudoby

„Kým sa koalícia háda, ľudia chudobnejú. Teraz sa bude hádať o tri mesiace dlhšie a ľudia budú dlhšie chudobnieť. Pomoc vlády pri zdražovaní je absolútne nedostatočná. Vysoké ceny energií ničia ekonomiku. Zatvárajú sa ambulancie a vo zvyšných sa od pacientov vyberajú poplatky,“ uviedol šéf Hlas-SD.

A dodal: „Samosprávy v dôsledku krízy zvyšujú všetky svoje dane a poplatky. Rodičia odhlasujú deti zo školských obedov, pretože sú príliš drahé. Dosť bolo chaosu, Slovensko čím skôr potrebuje novú, zodpovednú a kompetentnú vládu, čím skôr potrebuje pomoc a obnovu.“

Zdroj: TS Hlas-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Toto sú skutočné dôvody, pre ktoré odvolaná vláda schválila predčasné voľby až v septembri!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti