eReport.sk
U nás nemožné?
Ilustračná snímka. Zdroj: tasr/ap

Ministri budú musieť vrátiť platy, niektorí ani netušia, koľko zarábajú

Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úrad vlády SR. V apríli tohto roka európsky štatistický úrad Eurostat zverejnil, že pomer dlhu verejnej správy k HDP v roku 2021 dosiahol na Slovensku 63,1 %. Tým sa prekročil horný limit dlhu verejnej správy. Znamená to podľa úradu vlády, že v zmysle zákona o rozpočtovej zodpovednosti začína platiť tzv. dlhová brzda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Deti kráčajú v sprievode dospelej osoby. Ilustračná snímka.
  2. Šéf OĽANO Igor Matovič
  3. Remišová nevie čo chce?
  4. Demokratické hodnoty sa zase prejavili?
  5. deti škola
  6. Na vodu vláda pozabudla?

Jedným z jej mechanizmov je aj zníženie platov členov vlády na úroveň ich platov v predchádzajúcom rozpočtovom roku. Zníženie platov nadobudlo účinnosť od 1. mája 2022„Z toho vyplýva, že preplatok v celkovej výške zhruba 880 eur sa členom vlády štandardne zúčtuje,“ informuje úrad vlády.

Vedúci Úradu vlády Július Jakab pre médiá potvrdil, že takáto situácia, ešte za dobu existencie Slovenskej republiky, predtým nikdy nenastala. Skutočné výsledky hospodárenia rezortu financií sa tak zrejme nezhodujú s tým, ako ich doteraz prezentoval šéf ministerstva Igor Matovič.

Ministri platy radi vrátia

Andrej Doležal, Veronika Remišová, či Milan Krajniak uviedli, že nemajú najmenší problém peniaze vrátiť. Niektorí z nich ani nevedia, čo vlastne majú na výplatnej páske.

„Dostali sme informáciu od úradu vlády, že by sme mali vrátiť časť našich miezd. Netuším, ako sa moja mzda vypočítava, určuje mi ju osobný úrad na pokyn úradu vlády. Keď bude treba niečo vrátiť, tak vrátim, na jar tohto roku sme dostávali niečo navyše,“ uviedol minister.

Andrej Doležal

SaS i niektorí analytici a ekonómovia dlhšie upozorňovali, že k tejto situácii môže prísť a že až na budúci rok sa ukáže skutočná pravda o hospodárení Igora Matoviča so štátnymi financiami, teda peniazmi nás všetkých.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministri budú musieť vrátiť platy, niektorí ani netušia, koľko zarábajú

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti