tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič. Foto: tasr

Mikulec zostáva vo funkcii! Koaliční poslanci ho podržali na stoličke ministra vnútra

AKTUALIZOVANÉ Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredajšom hlasovaní podržali vo funkcii ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Za návrh na jeho odvolanie hlasovalo len 50 zo 126 prítomných poslancov. Proti bolo 62, zdržalo sa 13 zákonodarcov a jeden nehlasoval.

 Za Mikulcov koniec vo funkcii hlasovali okrem opozičných poslancov aj predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský a poslankyňa Adriana Pčolinská (Sme rodina). Ostatní poslanci za Sme rodina sa zdržali alebo neboli na hlasovaní prítomní.

Fico poukázal na prepisy rozhovorov „čurillovcov“

Mimoriadnu schôdzu o odvolávaní ministra inicioval Smer-SD s podporou nezaradených poslancov. Mikulec podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica riadil činnosť obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Šéf strany tvrdí, že minister o tom nielen vedel, ale aj riadil vyšetrovateľov, ktorí „spáchali trestný čin sabotáže, zneužívania právomoci verejného činiteľa, marenia spravodlivosti“. Fico hovorí o „organizovanej skupine“, ktorej úlohou malo byť „pozatvárať celú opozíciu“. Mikulec obvinenia odmietol.

Schôdza začala už v piatok

Schôdza sa začala ešte v piatok (18. 2.), pokračovala v utorok (22. 2.) i v stredu. Poslanci Smeru-SD počas diskusie čítali z uznesenia Generálnej prokuratúry (GP) SR v trestnej veci obvinenej skupiny vyšetrovateľov NAKA zo zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Bude vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger.
  2. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  3. Robert Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec zostáva vo funkcii! Koaliční poslanci ho podržali na stoličke ministra vnútra

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku