tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda vlády Eduard Heger.
Predseda vlády Eduard Heger. Foto: tasr

Heger hlása: Zdravotníctvo je pre vládu jedna z najväčších priorít

Zdravotníctvo je pre vládu jedna z najväčších priorít, deklaroval premiér Eduard Heger (OĽANO). Reagoval tak na lekárskych odborárov, ktorí kritizujú vládu za nedostatok riešení pre zlepšenie situácie v zdravotníctve. Pre TASR stanovisko premiéra poskytla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.

„V tejto chvíli máme dve cesty, môžeme škrtnúť iné výdavky alebo zvýšiť príjmy. Na každé z týchto riešení je potrebná dohoda koaličných partnerov. Suma na navýšenie platov zdravotníkov sa môže vyšplhať až na viac ako 500 miliónov eur ročne. Nejde o jednorazový, ale pravidelný výdavok. O to ťažšie sa tieto zdroje hľadajú,“ uviedol predseda vlády v reakcii.

Dodal, že požiadal ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), aby venoval dostatočnú pozornosť riešeniu systémových problémov a únikom financií v zdravotníckej starostlivosti, na ktoré Lekárske odborové združenie (LOZ) poukázalo. „Do 30. júna očakávame politické a odborné rozhodnutie v otázke zvyšovania platov,“ doplnil. S odborármi sa mal predseda vlády dohodnúť, že ostatné požiadavky budú riešiť v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva na expertnej úrovni.

Bude vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  2. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.

V reakcii na dve stretnutia s premiérom Hegerom LOZ v stredu vyzvalo lekárov, aby nepodpisovali dobrovoľné súhlasy na nadčasy. Lekárski odborári majú zároveň osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger hlása: Zdravotníctvo je pre vládu jedna z najväčších priorít

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku