eReport.sk
Eduard Chmelár, foto: tasr

Rozčarovaný Chmelár: Spojené štáty neurobili pre mier na Ukrajine vôbec nič!

Politický analytik a komentátor Eduard Chmelár si myslí, že je chybou USA, že jej minister zahraničných vecí Antony Blinken a prezident Joe Biden odmietli stretnutia so svojimi náprotivkami na ruskej strane. Tvrdí, že diplomacia a rozhovory majú vždy zmysel.

„Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken odmietol schôdzku so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom a prezident USA Joe Biden zrušil summit s Vladimírom Putinom. Podľa nich to už nemá zmysel. Diplomacia má však zmysel vždy! Kým sa rokuje, nebojuje sa. Je najvyšší čas skonštatovať, že Spojené štáty neurobili pre mier na Ukrajine vôbec nič, naopak, majú leví podiel na vyvolaní tamojšieho konfliktu. Washington môže byť spokojný. Dosiahol, čo chcel. Rozdelil Európu a zničil rusko-nemecký energetický projekt Nord Stream 2. Len my sme takí hlúpi, že sme im na to skočili,“ konštatuje Chmelár.

Odmieta prirovnávanie Putina k Hitlerovi

Aj keď Chmelár nesúhlasí s ruskými krokmi na Ukrajine, myslí si, že prirovnávanie ruského prezidenta Vladimíra Putina k Adolfovi Hitlerovi nie je zo strany vládnych poslancov na mieste. Myslí si, že toto prirovnanie je klasickým nástrojom západnej propagandy. „Obraz Putina ako „nového Hitlera“ je strašne falošný. Poslanec za SaS, kožný lekár Peter Osuský, ktorý neobyčajne rád historizuje, hoci rozumie dejinám asi tak ako ja dermatológii, včera na TA3 rozprával ako zvyčajne patetické bludy, voči ktorým by mal protestovať každý, kto sa stavia proti deformácii historickej pamäte, vrátane židovskej náboženskej obce. Prirovnávať beštiálneho masového vraha, zodpovedného za holokaust a vyvraždenie miliónov ľudí k akokoľvek cynickému, ale racionálnemu stratégovi Putinovi je nehoráznosť. Reductio ad Hitlerum je klasický argumentačný podvod, ktorý dlhodobo zneužíva západná propaganda – pred každou vojnou sa usiluje protivníka dehumanizovať a pripísať mu najdiabolskejšie úmysly: a tak bol k Hitlerovi prirovnávaný Slobodan Miloševič, Saddám Husajn, Muammar Kaddáfí, ale aj Jásir Arafat, Baššár Asad a ďalší,“ tvrdí Chmelár.

Foto: fb/eduardchmelar

Pripomína USA kroky západu

Chmelár pripomína, že západná spoločnosť v mnohých prípadoch postupovala rovnako, ako Putin dnes. Dokonca tvrdí, že samotný Putin je len zrkadlovým odrazom činov západu, napr. v otázke Kosova, Čečénska, alebo Blízkeho východu. „Keď NATO vzalo Srbsku násilím Kosovo, Václav Havel navrhol, aby sme tam poslali „mierové zbory“. Čo robí Putin na Donbase? To isté, ešte aj odkopíroval americké bilaterálne vojenské zmluvy. A nezabúdajme, že ešte stále sú americké vojnové zločiny s tými ruskými neporovnateľné. Najväčší Putinov zločin je druhá čečenská vojna, ktorá však vadí Západu najmenej, pretože Rusko za neho urobilo špinavú robotu, aj keď si vyžiadala tisícky mŕtvych civilistov. Spojené štáty však majú na svedomí milióny mŕtvych, rozbili Blízky východ i severnú Afriku, kde boli tí, ktorí dnes volajú po sankciách? Prirodzene, prisluhovali im. A dnes nielenže mlčia o najstrašnejšej vojne súčasnosti v Jemene, ktorá si už vyžiadala 400 000 mŕtvych, ale jej vinníkov (Spojené štáty a Saudskú Arábiu) ešte aj podporujú. Putin je naším zlým svedomím, je odrazom krutého sveta, ktorý sme vytvorili. Nediskutovať s ním znamená potvrdzovať, že svoje chyby nechceme napraviť, uzavrel Chmelár.

Bude vás zaujímať:

  1. Ľubomír Vážny
  2. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  3. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozčarovaný Chmelár: Spojené štáty neurobili pre mier na Ukrajine vôbec nič!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti