eReport.sk
Na kombosnímke zľava Roman Mikulec a Peter Pellegrini. Foto: tasr

Mikulec udrel na Pellegriniho: Kritizuješ štát za to, či využíva alebo zneužíva dobrovoľníkov. Ty už jedného máš!

SAD Zvolen skryto slúži Hlasu, informoval dnes Denník N. Podľa spravodajského portálu si šéf mimoparlamentnej strany a expremiér Peter Pellegrini vybavil šoféra a drahý Volkswagen Touareg. „Je nejasné, či za to platí. V dokladoch strany za rok 2020 také platby nie sú. Peter Pellegrini sa ako premiér zastával tohto dopravcu, keď bojoval o milióny eur,“ uvádza web. Informácie priniesla redaktorka Mária Benedikovičová, ktorá nedávno Pellegriniho ostro kritizovala za údajne netransparentný zoznam darcov, ktorý finančne podporili Hlasu. Na zverejnené podozrenia voči Pellegrinimu prakticky obratom reagoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Petrovi Pellegrinimu je vraj šofér podľa Denníka N neustále po ruke, aby ho odviezol, kam potrebuje.

SAD vraj dáva na šoféra 3500 eur mesačne

„Predseda Hlasu po založení svojej strany presvedčil svojho ochrankára z premiérskych čias, aby odišiel od polície a robil mu osobného šoféra. Viliam Dolinský súhlasil, a hoci išiel pracovať pre Hlas, oficiálne ho zamestnal prevádzkovateľ autobusových spojov SAD Zvolen. Ide o firmu, kde má hlavné slovo Pellegriniho kamarát. Deje sa to, takpovediac, poza chrbát štátu, ktorý vlastní vyše tretinu akcií zvolenskej SAD-ky,“ upozornil Denník N s tým, že SAD Zvolen vraj dáva na Pellegriniho šoféra každý mesiac okolo 3 500 eur. „Firmu doteraz stál 56-tisíc. Dolinský nič iné nerobí, slúži iba Hlasu,“ skonštatoval denník.

Auto môže mať údajne hodnotu aj 90-tisíc

Podľa zistení Denníka N má šéf Hlasu vďaka svojmu kamarátovi a šéfovi SAD Zvolen Adrianovi Polónymu aj auto, na ktorom sa vozí. „Ide o Volkswagen Touareg, ktorý stojí v závislosti od výbavy od 60-tisíc do 90-tisíc eur. Požičovne zaň zvyknú pýtať pri dlhodobom prenájme minimálne dvetisíc eur mesačne.“

Mikulec tvrdí, že Pellegrini má dobrovoľníka

Tejto údajnej kauzy Pellegriniho sa prakticky obratom chytil minister Mikulec, ktorého aj šéf Hlasu veľmi tvrdo kritizoval za nezvládanie situácie s utečencami z Ukrajiny. „Keď kritizuješ štát za to, či využíva, zneužíva alebo nevyužíva dobrovoľníkov, ale ty už ako šoféra využívaš jedného ´dobrovoľníka´, ktorého ti platí SAD Zvolen,“ udrel šéf silového rezortu na politika, ktorý je hneď po prezidentke SR Zuzane Čaputovej podľa prieskumov verejnej mienky dlhodobo najpopulárnejší.

„Pri zázračnom financovaní, ktoré Hlas má, sa netreba čudovať, že má Peter Pellegrini šoféra, ktorého neplatí, napriek tomu, že je mu 100% k dispozícii. Zamestnávateľom je v skutočnosti SAD Zvolen, ktorá na neho vynakladá 3500 eur mesačne. Iba za to, že vozí Pellegriniho. Lebo šéfom SAD Zvolen je Pellegriniho kamarát z detských čias. Netreba zabúdať, že v tejto SAD je menšinovým akcionárom aj štát a preto dúfam, že si pán Pellegrini bude vedieť čím skôr zaplatiť šoféra sám,“ dodal uštipačným tónom Mikulec.

Zdroj: fb/RomanMikulec13

Kauzu otvorila redaktorka, ktorú vyháňal z centrály Hlasu

Začiatkom februára čelil Pellegrini tvrdej kritike zo strany Márie Benedikovičovej z Denníka N. Podľa jej vtedajších slov na webe strany chýbajú niekoľkí darcovia a jedného mala strana dokonca vymazať. Napriek tomu, že šéf Hlasu novinárke opakovane zdôraznil, že ide len o technickú chybu na webstránke a vo výročnej správe vždy bolo a bude všetko v poriadku, redaktorka trval na svojom.

Inak väčšinou pokojný politik sa natoľko vytočil, že Benedikovičovej, ktorú oslovil moja zlatá ostro odkázal: „Už tri dni nás tu naháňate, lebo si myslíte, že ste obrovská investigatívka. Ja vám nedovolím, aby ste si tu fabulovali a vymýšľali nejaké fantasmagórieJa vám nedovolím, aby ste si tu fabulovali a vymýšľali nejaké fantasmagórie. Vy, keď si chcete robiť svoje divadlo, tak si ho choďte robiť vonku tuto na ulicu na Lazaretskú 15 dopredu, dobre? Nebudete to robiť v našej tlačovej miestnosti.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Eduard Heger a Roman Mikulec počas tlačovky v Sobranciach.
  2. Na kombosnímke zľava Samuel Vlčan a Peter Pellegrini.
  3. ukrajinskom hraničnom priechode v obci Vyšné Nemecké.
  4. Raziu vykonala inšpekcia rezortu vnútra
  5. Na kombosnímke Peter Pellegrini a redaktorka Denník N Mária Benedikovičová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec udrel na Pellegriniho: Kritizuješ štát za to, či využíva alebo zneužíva dobrovoľníkov. Ty už jedného máš!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti