eReport.sk
Čo máme robiť?
Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Foto: tasr/ap

Mikulec bude rešpektovať kupovanie voličov! Ide o návrh OĽANO

Mikulec bude rešpektovať kupovanie voličov! Ako inak možno popísať nedávny návrh matovičovcov, ktorí chcú zaviesť odmenu za účasť na parlamentných voľbách? A to tak, že každý, kto sa volieb zúčastní, získa zľavu na poplatkoch štátu. Je takáto mobilizácia voličov skutočne v poriadku?

Ministerstvo vnútra (MV) SR bolo informované o poslaneckom návrhu novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorú do Národnej rady (NR) SR predložili poslanci OĽANO. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová s tým, že rezort bude plne rešpektovať platnú legislatívu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha si podal koaličných politikov
  2. Kollár reaguje na Pavla
  3. Šéf OĽANO Igor Matovič
  4. Opäť sa zložíme na príjmy politikov! OĽANO získa vyše 3 milióny

„Môžeme potvrdiť, že rezortných odborníkov oslovili do diskusie, odborníci z rezortu vnútra o tejto téme s nimi komunikujú a predstavujú aj konštruktívne pripomienky,“ uviedla Eliášová, hovorkyňa rezortu, ktorý vedeie dočasne poverený minister Roman Mikulec (OĽANO).

Faktom podľa jej slov ostáva, že MV SR je vecný gestor problematiky organizácie volieb. „A bude plne rešpektovať aktuálnu, resp. v budúcnosti schválenú legislatívu,“ dodala hovorkyňa.

Poslanci OĽANO v novele navrhujú napríklad odmenu za účasť na parlamentných voľbách. A to formou zľavy desať percent z poplatkov štátu, ale aj zníženie kvóra pri miestnom referende.

Navrhujú tiež znížiť započítanie prednostných hlasov vo voľbách do NR SR a vo voľbách do Európskeho parlamentu. A to z troch percent na jedno percento. Legislatívne chcú upraviť prezidentské voľby poštou či zabezpečiť distribúciu zoznamu kandidátov do domácností aj vo voľbách do orgánov samosprávy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec bude rešpektovať kupovanie voličov! Ide o návrh OĽANO

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti