eReport.sk
Kajúcnik si vymýšľa?
Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj :tasr

Mikulcov nákup prešetruje NAKA! Šutaj Eštok: Nastal čas odhaliť ako Heger, Matovič a ich ľudia rozkradli Slovensko!

Mikulcov nákup prešetruje NAKA! Exminister vnútra a súčasný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Roman Mikulec (OĽANO) má evidentne veľký problém! Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala vyšetrovanie záhadného nákupu vrtuľníkov v hodnote 14 miliónov eur. Polícia začala vyšetrovanie na základe podnetu opozičného politika a generálneho manažéra strany Hlas-SD Matúša Šutaja Eštoka.

Mikulcov nákup prešetruje NAKA!

Ten dlhodobo poukazoval, že na tomto nákupe niečo nesedí. „NAKA dnes na základe môjho podnetu začala trestné stíhanie vo veci Mikulcovho nákupu vrtuľníka za 14 miliónov eur,“ uvádza opozičný poslanec v príspevku na sociálnej sieti.

„Nastal čas odhaliť ako Heger, Matovič a ich ľudia rozkradli Slovensko“

Opozičný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky dlhodobo poukazuje a prichádza s viacerými informáciami o údajnom šafárení s financiami daňových poplatníkov. Dlhodobo poukazuje i na to, ako netransparetne prebiehajú rôzne výberové konania na rôznych rezortoch, menovine na ministerstve vnútra či ministerstve obrany. Tieto rezorty vyše tri roky riadili nominanti vládneho hnutia OĽANO Roman Mikulec či Jaroslav Naď (pozn. redakcie Naď prestúpil k Demokratom).

Foto: fb/matussutajestok

„Nastal čas odhaliť ako Heger, Matovič a ich ľudia rozkradli Slovensko!“ dodáva Šutaj Eštok.

V prázdnej špajzi sa vždy nájde?

Ministerstvo vnútra (MV) SR kúpilo vrtuľník Leonardo AW 189 spolu s vybavením a výcvikom pre pilotov za vyše 13 miliónov eur. Zákazku zrealizovalo priamym rokovacím konaním. Okamžitý nákup minimálne jedného vrtuľníka označilo za nevyhnutný pre zachovanie schopnosti plnenia úloh Leteckého útvaru MV SR. Uviedlo vtedy na margo nákupu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Višňovský naložil hokejovému zväzu
  2. Robert Fico,
  3. Minimálna mzda sa na Slovensku zvyšuje
  4. Sľuby sa sľubujú

Za samotný vrtuľník vyrobený v roku 2016 zaplatí rezort 10,6 milióna eur. Výcvik troch pilotov, objednané vybavenie na misie a realizácia technického dohľadu CAMO majú stáť 2,535 milióna eur. Dodávateľom je lichtenštajnská spoločnosť HELIPOOL GmbH. Zmluvu uzavreli v polovici decembra 2022.

Mikulcove nákupy

Rezort už v lete 2022 zrealizoval nákup dvoch vrtuľníkov za 29 miliónov eur priamym rokovacím konaním, Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) však nariadil obe zákazky zrušiť. Ako však upozornilo ministerstvo v správe o zákazke, Rada ÚVO napriek 45-dňovej lehote o jeho odvolaní zatiaľ nerozhodla.

„Nedostupnosť novej vrtuľníkovej techniky, ktorá mala byť zaobstaraná prostredníctvom priameho rokovacieho konania s ohľadom na stále problematickejšiu dodávku náhradných dielov a výkon údržby vrtuľníkov Mi-171, komplikuje situáciu s možnosťou nasadenia vrtuľníkovej techniky Leteckého útvaru MV SR,“ argumentuje rezort. Časovú tieseň spôsobila aj končiaca sa životnosť komponentu vrtuľníka bez garancie dodania.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulcov nákup prešetruje NAKA! Šutaj Eštok: Nastal čas odhaliť ako Heger, Matovič a ich ľudia rozkradli Slovensko!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php