eReport.sk
Foto: tasr

Mexiko bývalému ministrovi na desať rokov zakázalo vykonávať verejnú funkciu

Mexická vláda v utorok oznámila, že bývalému ministrovi Luisovi Videgarayovi na desať rokov zakázala vykonávať verejnú funkciu po tom, ako úrady zistili nepresnosti v jeho aktívach, príjmoch a majetku z obdobia rokov 2012-16. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

Mexické ministerstvo pre verejnú správu uviedlo, že voči Videgarayovi zaviedlo maximálnu možnú sankciu za to, že počas troch za sebou idúcich rokov – počas svojho pôsobenia vo vláde – predložil nesprávne vyhlásenie, píše Reuters. Videgaray bol podľa Reuters počas vlády vtedajšieho mexického prezidenta Enriqueho Peňu Nietu považovaný za najvplyvnejšieho ministra.

Videgaray v rokoch 2012-16 pôsobil vo funkcii ministra financií a v rokoch 2017-18 bol ministrom zahraničných vecí. Videgarayovi zavedenie sankcií voči jeho osobe oznámili už 11. mája. Úrady to však verejne ohlásili až teraz z dôvodu kampane pred voľbami, ktoré sa v Mexiku konali minulú nedeľu. Občania si v nich volili poslancov dolnej komory parlamentu. Vo viacerých mexických štátoch prebehli aj komunálne voľby a voľby guvernérov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport