tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke zapálená svieèka poèas svieèkového pochodu za mier na Ukrajine pred Prezidentským palácom 24. februára 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** svieèka

Prekvapivý prieskum. Rusi nechcú vojnu s Ukrajinou, väčšina si želý mier

Väčšina Rusov si želá mier s Ukrajinou, ukázal prieskum zverejnený v utorok ruskými médiami. Informoval o tom aj portál britskej stanice Sky News.  

Z prieskumu vyplýva, že 65 percent Rusov by podporilo mierovú dohodu s Ukrajinou, keby ju ruský prezident Vladimir Putin navrhol.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke z roku 2004 otvorené ohnisko na košickom sídlisku Luník IX.
  2. Volodymyr Zelenskyj

Prieskum Ruskej sociologickej agentúry však tiež ukázal, že 60 percent opýtaných by schvaľovalo Putinovo rozhodnutie spustiť nový útok na Kyjev. Vo všeobecnosti je za pokračovanie konfliktu vyše polovica opýtaných Rusov. Prieskum takisto zistil, že 59 percent Rusov je presvedčených, že takzvaná „špeciálna vojenská operácia“ trvá už príliš dlho – s takýmto hodnotením nesúhlasí 28 percent ľudí. Približne 30 percent respondentov si myslí, že vojna bude trvať aj ďalší rok.

Vojna proti Ukrajine vstúpila v utorok do 167. dňa trvania, útoky pokračujú najmä v regióne Donbas na východe Ukrajiny. Ukrajina teraz vyzýva západných lídrov, aby prinútili Rusov „žiť vo vlastnom svete, kým nezmenia svoju filozofiu“, píše Sky News.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prekvapivý prieskum. Rusi nechcú vojnu s Ukrajinou, väčšina si želý mier

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku