eReport.sk
Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD). Zdroj: tasr

RTVS na strane „zločinca“ Imreczeho? Šutaj Eštok: Vagovič vyzeral ako reklamný poradca kriminálnika!

Opozičný poslanec a generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok podal podnet na Radu pre mediálne služby. Prekáža mu spôsob, akým verejnoprávna RTVS poňala reláciu Pod povrchom, ktorú moderuje známy novinár a bývalý kolega zosnulého Jána Kuciaka Marek Vagovič. Ten sa vo svete politiky zviditeľnil jednostrannými knihami, namierenými proti dnešnej opozícii, alebo tým, že mal úplne mimo pravidiel k dispozícii policajné auto a kukláčov pre čisto biznisové aktivity.

„Vagovič a RTVS na strane zločinca? Minulý týždeň mali mnohí z nás pri pozeraní RTVS asi pocit, že sa im sníva. Po tom, čo kvôli odvysielaniu prejavu predsedu opozičnej parlamentnej strany odstúpila časť vedenia, sa nám zdalo, že objektivita v tejto inštitúcii dopadla na dno. Ak tam má priestor každý deň Matovič s jeho nezmyselnými bludmi, musí tam mať priestor každý šéf strany, ktorá je v parlamente. Reláciou Pod povrchom, kde redaktor Vagovič vyspovedal kriminálnika Imreczeho však bolo dno prerazené,“ konštatuje Šutaj Eštok vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti. Naráža pri tom na diel, v ktorom si ako hosťa Vagovič pozval bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho.

Kajúcnik, ktorý mal ukradnúť 18 miliónov eur

Jedným zo zásadnejších zlyhaní bolo podľa poslanca to, že Vagovič bývalého šéfa daniarov opisoval len ako kajúcnika. Pripomína však, že Imrecze je obvinený z vážneho zločinu a peniaze, ktoré v jeho rámci mal získať, nikomu nevrátil.

Foto: fb/matussutajestok

„Vagovič, ktorý sa rád prezentuje ako bojovník proti zločinu tam vyzeral ako platený PR poradca kriminálnika, ktorý sa podľa obvinenia podieľal na ukradnutí 18 miliónov EUR na vratkách DPH, pričom zatiaľ z nich nevrátil ani jedno euro. Absolútne neobjektívne tam Imreczeho prezentoval len ako kajúcnika, ktorý ľutuje svoje činy a udáva iných. Ani jednou otázkou sa však nezmienil, že vo veciach, v ktorých nemá koho udať, pretože je v nich podozrivý – ako jedna z hláv zločineckej skupiny – je Imrecze ticho ako voš pod chrastou a užíva si nakradnuté milióny,“ pokračuje Šutaj Eštok.

Novinári v politickom boji?

Vagovič predstavuje tú skupinu novinárov, ktorí sú obviňovaní z podieľania sa na politickom boji. Takéto niečo by však zo strany novinárov malo byť považované za neakceptovateľné. „Hanba a konkrétna ukážka toho, ako sa niektorí novinári aktívne podieľajú nielen na politickom boji, ale aj v trestnoprávnych záležitostiach. Či už to robia len z neprofesionality, alebo si za to dávajú platiť, nechávam každému na vlastné posúdenie. Ja takéto podpásovky tolerovať nebudem, preto som dnes podal podnet na Radu pre mediálne služby. O výsledku vás budem určite informovať,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

RTVS na strane „zločinca“ Imreczeho? Šutaj Eštok: Vagovič vyzeral ako reklamný poradca kriminálnika!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti