tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Marek Krajčí a Jana Bittó Cigániková v štúdiu TV Markíza.
Zľava Marek Krajčí a Jana Bittó Cigániková v štúdiu TV Markíza. Foto: tv markíza

Vymení Lengvarského exminister? Krajčí: Vylúčené nie je nič. Cigániková zase nevylučuje vládu s Hlasom!

Niet inej cesty, než je dohoda s lekármi. Ak sa memorandum navrhnuté ministerstvom zdravotníctva trochu spresní, mali by ho lekári podpísať. Zhodli sa na tom poslanci Národnej rady (NR) SR Jana Bittó Cigániková (SaS) a Marek Krajčí (OĽANO) v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Nechceli hovoriť o iných možných riešeniach, kolaps zdravotníctva nepripúšťajú. Nepovažujú za dobré ani vyhlásenie núdzového stavu pre zdravotníctvo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO).
  2. Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Protest zdravotníkov a lekárov v Bratislave
  4. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  5. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Richard Sulík.
  6. Jana Bittó - Cigániková (SaS).
  7. Zľava Matúš Šutaj Eštok a Michal Šipoš v televíznom štúdiu.
  8. Ukrajina potrebuje našu pomoc!
  9. Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva, výpovede lekárov

„Nie je to čiernobiele. Je pravda, že lekári majú dôvod sa sťažovať a je dobré, že tlačia na systémové zmeny. Škoda, že tak nerobili skôr,“ podotkla Bittó Cigániková. Požiadavka na zvýšenie platov sa podľa nej nedá splniť hneď, je za postupné navyšovanie. Nerozumie, kde sa pri rokovaniach stala chyba, keďže v parlamentnom zdravotníckom výbore prešli požiadavky lekárov a zhodli sa na riešeniach aj termínoch.

Krajčí: Tu neexistuje riešenie, že sa nedohodnú

„Odborári poukazujú na jeden z najväčších problémov, a to je žalostný stav srdca zdravotníctva, a tým sú nemocnice, najmä tie koncové,“ povedal Krajčí. Vysvetlil, že tie poskytujú najkomplexnejšiu zdravotnú starostlivosť a generujú zdravotníckych profesionálov. „Keď nebudú dobre fungovať a nebudú dobre zaplatené, tak sa naše zdravotníctvo postupne rozpadne,“ dodal. Problém vidí najmä v tom, že nie je definovaná cenotvorba nemocníc. S Bittó Cigánikovou súhlasí, že ustanovenie o zabezpečení platieb z poistného pre všetky nemocnice treba jasnejšie formulovať.

Nezhodli sa, či rezorty zdravotníctva a financií postupujú dobre. Bittó Cigániková vyčíta ministerstvu financií, že na ňom rok a pol stáli platy zdravotníkov. Krajčí podotkol, že táto otázka je vyriešená. Podčiarkol, že lekárom ide o ďalšie systémové zlepšovanie zdravotníctva. „Všetci sa spoliehame na to, že sa dohodnú. Tu neexistuje riešenie, že sa nedohodnú,“ uviedol.

Odmietajú vyhlásenie núdzového stavu

Krajčí aj Bittó Cigániková odmietajú vyhlásenie núdzového stavu v prípade odchodu lekárov. Poslankyňa upozornila, že nátlak by ich mohol odradiť od práce v slovenskom zdravotníctve úplne. Obdobne to vníma aj Krajčí. Upozornil, že ak by lekári napokon 1. decembra nenastúpili do práce, odložia sa plánované operácie a bude ťažké zabezpečiť neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

O odvolaní Cigánikovej z postu šéfky výboru

Krajčí nepovedal, či bude novým šéfom zdravotníckeho výboru po odvolaní Bittó Cigánikovej. Ak by ho navrhli, nebude poslancom hovoriť, aby zaňho nehlasovali. Označil za hypotézy, že sa OĽANO nezúčastnilo na odvolávaní Bittó Cigánikovej z postu šéfky výboru pre to, aby im neodvolali ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Bittó Cigániková trvá na tom, že ju odvolali pre jej boj za práva žien. Poukázala na to, že výbor teraz môže riadiť jeho podpredsedníčka Anna Záborská (OĽANO).

Cigániková si nemyslí, že sa Krajčí vráti na ministerstvo

Čo sa týka predčasných volieb do NR SR, podľa Bittó Cigánikovej by to bolo lepšie. Uviedla, že za takýto návrh i za odvolávanie členov vlády bude hlasovať. V relácii pripustila, že ak by mala hroziť vláda fašistov, zvážia vládu s Hlasom. Dodala ale, že toto rozhodnutie by muselo byť schválené členmi strany SaS a tiež ich voličmi, uviedla spravodajská stránka TV Markíza, tvnoviny.sk.

Zároveň označila za vylúčené, že by Krajčí nahradil Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) na poste ministra zdravotníctva. „Vylúčené nie je nič,“ reagoval Krajčí na otázku, či táto možnosť vylúčená je.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vymení Lengvarského exminister? Krajčí: Vylúčené nie je nič. Cigániková zase nevylučuje vládu s Hlasom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku