eReport.sk
Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Zuzana Čaputová
Prezidentku za jej prejav chválil aj Igor Matovič. Ten Matovič, ktorý Zuzane Čaputovej počas svojho 3,5 ročného vládnutia tvrdou rukou nevedel prísť ani na meno. Foto: tasr

Matovič víta vyjadrenie Čaputovej: Verím, že jej vydrží TOTO odhodlanie


Líder hnutia Slovensko Igor Matovič víta vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá nevylučuje prípadné veto ani podanie na Ústavný súd SR v prípade rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Očakával by, že bude vyvíjať k tejto téme aktívnejšiu činnosť pre zachovanie demokracie na Slovensku.

,,Vieme o tom, čo sa tu chystá pár týždňov, očakával som od nej, že bude burcovať davy, že bude využívať svoju pozíciu omnoho intenzívnejšie už niekoľko týždňov. Verím, že jej vydrží to odhodlanie podať návrh na Ústavný súd a vrátiť zákon parlamentu je to najmenej, čo môže urobiť,“ uviedol na tlačovej konferencii Matovič.

Bez diskusie

Prezidentka v piatok kritizovala koalíciu, že chce zmeny prijať v skrátenom legislatívnom konaní bez diskusie s odbornou a laickou verejnosťou. Rušenie ÚŠP sa javí Čaputovej ako účelový a neprípustný personálny zásah zo strany politickej moci do fungovania prokuratúry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zaujímavé výsledky! Transparency International sa zaoberala nákladmi na predvolebnú kampaň v parlamentných voľbách v tomto roku.
  2. Matovič
  3. Nejasnosti v kauze Chikara 2?
  4. My nekradneme!

Reálne dôvody

V návrhu podľa nej absentujú reálne dôvody na skrátené legislatívne konanie. Zároveň poukázala, že vládny návrh oslabuje aj ochranu oznamovateľov korupcie. Z právnej ochrany sa má vybrať jedna celá profesijná skupina policajtov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič víta vyjadrenie Čaputovej: Verím, že jej vydrží TOTO odhodlanie

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne