eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: FB / Marek Kurta

Ministerstvo vnútra SR apeluje na verejnosť: POZOR! Za TOTO hrozí vysoký trest odňatia slobody!


Vyhrážka bombovým útokom je trestným činom, za ktorý hrozia vysoké tresty odňatia slobody. Pripomína to Ministerstvo vnútra (MV) SR v súvislosti s nedávnou bombovou hrozbou viacerým školám na Slovensku.

Ministerstvo vnútra SR apeluje na verejnosť, že v záujme eliminovania takýchto prípadov treba venovať zvýšenú pozornosť téme na celospoločenskej úrovni. Priblížilo, že polícia od januára do októbra tohto roka trestne stíhala za šírenie poplašnej správy dvoch maloletých a jedného mladistvého. Za násilie páchané na skupine obyvateľov boli trestne stíhaní štyria mladiství. Bombovú hrozbu z toho týždňa rieši ako prípad obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku, kde hrozí páchateľovi až doživotný trest.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová
  2. Európska centrálna banka
  3. ÚŠP funguje ako ŠTB


,,Spoločne s ministerstvom školstva, ako aj ďalšími relevantnými inštitúciami by sme mali participovať na zintenzívnení osvety vo vzťahu k verejnosti, že každé takého konanie je nežiaduce, respektíve, ako môže spoločnosť prispieť k zamedzeniu takéhoto konania,“ uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo vnútra SR apeluje na verejnosť: POZOR! Za TOTO hrozí vysoký trest odňatia slobody!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: