eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán, foto:tasr/ap

Macron sa márne snažil, Orbán je neoblomný: O vstupe Ukrajiny do EÚ sa odmieta baviť!


Orbán je neoblomný! Ani francúzsky prezident Emmanuel Macron nedokázal vo štvrtok večer v Paríži presvedčiť maďarského premiéra Viktora Orbána. Aby zmiernil svoje postoje v otázke Ukrajiny pred nadchádzajúcim summitom Európskej únie. Konštatovalo to v piatok internetové vydanie denníka Népszava.

Macron sa márne snažil

Orbán počas pracovnej večere s Macronom trval na tom, čo uviedol už v pondelok v liste predsedovi Európskej rady Charlesovi Michelovi. Podľa Orbána by otázka prístupových rokovaní medzi EÚ a Ukrajinou nemala byť vôbec zaradená do programu summitu, ktorý sa bude v Bruseli konať na budúci týždeň.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinskí vojaci jazdia na obrnených transportéroch
  2. Skúšali to na nás už počas covidu
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  4. Český prezident Pavel sa obul do Ruska
  5. R. Gluck
  6. Orbán zreteľne hovorí Zelenskému

Orbán je neoblomný

Maďarský premiér v rozhovore pre týždenník Le Point povedal, že z právneho hľadiska nepôjde o veto. „Povedzme to tak, že (na summite) nepodporím to, čo považujem za zlé rozhodnutie. Moja predstava o Európe je taká, že ak nebude súhlas všetkých krajín, potom nebude žiadne rozhodnutie,“ dodal. Orbán ale podčiarkol, že podporuje vysielanie dobrých signálov Ukrajine zo strany Európskej rady.

Ukrajina je jednou z najskorumpovanejších krajín sveta

Viktor Orbán v rozhovore pre francúzsky týždenník okrem iného tvrdil. O Ukrajine je známe, že je jednou z najskorumpovanejších krajín sveta. Odmietanie členstva Ukrajiny zdôvodnil aj údajnými vážnymi ekonomickými dôsledkami, v zmysle ktorých by vraj napríklad Francúzsko – v prípade vstupu Kyjeva do Únie – muselo do pokladne EÚ platiť ročne o 3,5 miliardy eur viac.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron sa márne snažil, Orbán je neoblomný: O vstupe Ukrajiny do EÚ sa odmieta baviť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: