eReport.sk
Richard Sulík (vľavo) prijímal podľa Igora Matoviča inštrukcie od oligarchu Jaroslava Haščáka z Penty, Zdroj: FB / Veronika Remišová

VIDEO Matovič totálne potopil Sulíka: Bol v kontakte s Haščákom, ktorý mu dával inštrukcie, tvrdí

Mnohí Slováci si určite spomenú na slová Igora Matoviča, že prezradí na svojho bývalého kamaráta Richarda Sulíka veci, ktorú budú doslova bombou. A tá vybuchla dnes, keď šéf OĽaNO na liberála vytiahol veci, aké by čakal iba málokto. Z jeho informácií vyplynulo, že jediný „čistý“ na slovenskej politickej scéne je už iba – Igor Matovič a možno aj ľudia z jeho OĽaNO.

„Milé PR“ pre Bittó Cigánikovú

Doslova neuveriteľne vyznievajú slová Igora Matoviča, že strana SaS slúžila „mafii“ a multimilionár a niekdajší šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák mal inštruovať Richarda Sulíka pri riešení dofinancovania zdravotných poisťovní. A aby svojím slovám dal aj patričnú vážnosť, zverejnil aj úryvok ich súkromnej komunikácie z jesene 2020. Ako informuje internetový denník standard.sk, šéf OĽaNO zverejnenie komunikácie odôvodňuje verejným záujmom a tvrdí, že ide o dôkaz, že SaS slúžila „mafii“. Podľa zverejnenej komunikácie mal Haščák písať na prelome septembra a októbra 2020 vtedajšiemu vicepremiérovi Sulíkovi o tom, že považuje návrh na spôsob dofinancovania za hlúpy a nepremyslený. Sulík ho mal následne žiadať o argumenty, ktoré by mohol predniesť na rokovaní vlády.

Právo Richarda Sulíka na ochranu jeho súkromnej komunikácie s Haščákom považujem za slabšie ako verejný záujem.

Igor Matoič, predseda OĽaNO a priatelia

Šéf liberálov mal argumentáciu zaslať aj jeho straníckej kolegyni, poslankyni Jane Bittó Cigánikovej, aby ju mohla mať na zasadnutí koaličnej rady. Podľa prepisu mal Sulík žiadal pre ňu väčší priestor „vrátane milého PR“ v médiách, ktoré vlastní finančná skupina Penta. Matovič tiež pripomenul, že vláda v tom čase riešila návrh na dofinancovanie Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s čím ale Sulík nesúhlasil. Sulík a Bittó Cigániková, ktorú Matovič nazýval aj Janka Penta Cigániková, podľa neho vyvíjali tlak v koalícii, aby sa peniaze rozdelili a časť tak šla aj do súkromných zdravotných poisťovní, vrátane poisťovne Dôvera, ktorá spadá pod Pentu. Dodal, že SaS tiež tlačila na odchod Mareka Krajčího z postu ministra zdravotníctva.

Toto nemá v histórii Slovenska obdobu

„Právo Richarda Sulíka na ochranu jeho súkromnej komunikácie s Haščákom považujem za slabšie ako verejný záujem,“ povedal Matovič k tomu, prečo sa rozhodol získanú komunikáciu zverejniť. Neúplatný šéf OĽaNO tiež dodal, že celá záloha komunikácie Sulíka mu bola ponúknutá za milión eur, no nič nezaplatil, iba si vyžiadal kópiu state o komunikácii s Haščákom. Prirodzene, na zverejnenú komunikáciu a vyjadrenia Igora Matoviča zareagovala v statuse aj bývalá členka OĽaNo a súčasná predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá vo vládach Igora Matoviča aj Eduarda Hegera zastávala funkciu podpredsedníčky vlády a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Podľa Remišovej to, čo urobil Sulík nemá v histórii Slovenska obdobu.

V histórii Slovenskej republiky nemá obdobu aby sa podpredseda vlády Slovenskej republiky dohadoval s trestne stíhaným oligarchom o tom, ako na vláde hlasovať.

Veronika Remišová, predsedníčka strany Za ľudí

„V histórii Slovenskej republiky nemá obdobu, aby sa podpredseda vlády Slovenskej republiky dohadoval s trestne stíhaným oligarchom o tom, ako na vláde hlasovať. Rovnako nemá v histórii slovenskej politiky obdobu, aby politik za tieto zvrátené dohody požadoval pozitívne informovanie o svojej politickej strane. Kauza Gorila a stretnutia Richarda Sulíka s Kočnerom v minulosti sú oproti tomuto slabý odvar,“ pohoršovala sa Remišová, ktorá sa dušovala, že oligarchovia dobre vedia, že ani ona a ani politici strany Za ľudí a OĽaNO sa nikdy kúpiť nedajú. „Preto v médiách Penty mali obrovský priestor klamstvá o mne, alebo o ministerstve, ktoré som riadila. Vyzývame poslancov SaS, ktorí tvrdia, že im ide o prosperitu a spravodlivosť Slovenska, aby odstúpili z kandidátky SaS, pretože svojou kandidatúrou legitimizujú zneužívanie moci a ovládanie štátu malou skupinou oligarchov a iba pomáhajú Robertovi Ficovi,“ dodala na záver Veronika Remišová.

„Čistí“ Matovič a OĽaNO nie sú takí čistí

Bokom k celej kauze nezostal ani Tomáš Taraba, šéf Život Národná strana, ktorý do blížiacich sa predčasných parlamentných volieb kandiduje za národniarov zo SNS. Vo videu sa Tomáš Taraba prekvapujúco vyjadril, že tlačovka, na ktorej oznámil Igor Matovič bombastickú informáciu bola z jeho strany iba prejavom zúfalstva z nízkych preferencií a skončila totálnym fiaskom. „Podľa Matoviča všetci tí, ktorí hlasovali v máji 2023 o zákone, ktorý mal skrátiť čakacie lehoty v slovenskom zdravotníctve a prikázať zdravotným poisťovniam, že musia sa postarať o zdravotnú starostlivosť ľudí, a až keď sa postarajú, tak aby sa včas a v plnej miere sa dostali ľudia k zdravotnej starostlivosti, až potom si budú môcť vyplatiť limitovanú časť zisku,“ hovorí v úvode videa Taraba.

Related Posts

  1. richarda sulíka vyšetruje polícia
  2. Má sa dobre?
  3. Je to skutočne komunikácia medzi Matovičom a Kočnerom?

Podľa šéfa Život Národná strana zdravotné poisťovne majú za posledných päť rokov majú mínusový zisk, teda sú v strate a nič si nevyplatili. „Toto je najväčší hoax, ktorý tu šíri Igor Matovič. Jediný, kto tu generuje abnormálne dlhy, sú Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorá je v rukách politikov, a kde sú predražené kadejaké zmluvy s kadejakými firmami. A budeme sa ich pýtať, do akej miery sú napojené napr. sj na OĽaNO,“ pokračuje Taraba a dodáva, že iba počas Covidu dostala nejaká trnavská firmička na nájdenie „špáratiek“ do nosa 75 miliónov eur. „Kto jej zazvonil na zvonček? Kto povedal, iba vy to budete obstarávať? Dva a pol roka držali štát v núdzovom stave aby nemuseli robiť verejné obstarávania. Toto je Slovensko Igora Matoviča, transparentného bojovníka proti korupcii,“ poukazuje Taraba na najčistejšieho politika z čistých.

Taraba vzápätí dodáva, že zákon, o ktorom Igor Matovič hovoril, že teda všetci tí, ktorí ho podporili, sú v rukách Jaroslava Haščáka, tak ten zákon neprešiel. „On finálne neprešiel, pretože sme sa rozhodli, že nebudeme o tomto zákone vôbec hlasovať a ukončili sme schôdzu. Toto je tá najväčšia pointa, ktorú Igor Matovič zabudol povedať,“ prízvukuje Taraba a vzápätí sa pýta: „V mene koho konal Igor Matovič keď zrušil bankovú daň bankovému systému, ktorý generoval minulý rok 800 miliónový zisk? Nie ako Zdravotné poisťovne, ktoré sú päť rokov v strate. 800 miliónov zisk a Igor Matovič, Heger a celé OĽaNO prišli s tým, aby sa tomuto systému uľavila daňová úľava. V mene koho napríklad poslanec Kremský z OľaNO navrhol, aby sa neuplatňovalo zdaňovanie na vyvážanie ziskov zo Slovenska? Opäť tento zákon predkladalo OĽaNO. Takže toto je pravda o OĽaNO, o týchto fiktívnych bojovníkoch proti korupcii,“ zakontroval lídrovi OĽaNO Tomáš Taraba, ktorý chce zajtra zvolať tlačovku a povedať ako fungovalo OĽaNO.

Zdroj: standard.sk, FB / Veronika Remišová a FB / Tomáš Taraba


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič totálne potopil Sulíka: Bol v kontakte s Haščákom, ktorý mu dával inštrukcie, tvrdí

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php