eReport.sk
Blaha je blázon
Predseda OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matovič ide robiť poriadky: TOTO chcem zmeniť!


Navrhneme upraviť majetkové práva osôb v spoločnej domácnosti. V nedeľnej relácii RTVS o 5 minút 12 to vyhlásil minister financií Igor Matovič (OĽANO). S registrovanými partnerstvami nesúhlasí. Predseda parlamentného finančného výboru Marián Viskupič (SaS) neverí, že vláda urobí niečo pre podporu komunity LGBTI+.

„Ak vláda niečo pripraví, budeme prví, čo to podporia,“

dodal.

Viskupič odmieta tvrdenia, že neschválený návrh zákona o partnerskom spolužití bol „šitý horúcou ihlou“. „Verejnosť si myslí, že SaS niečo urobila narýchlo po vražde, predložený návrh vychádzal z programového vyhlásenia vlády, v strede leta sme ho vložili do Národnej rady SR,“ ozrejmil. Návrh podľa neho riešil základné otázky a netýkal sa len komunity LGBTI+. Matovič v tejto súvislosti poukazuje na iné krajiny. „Urobili nejaké kroky (…) a na konci museli mať aj manželstvá homosexuálov, aj adopcie homosexuálov. A touto cestou my Slovensko nevydáme,“ skonštatoval. Dodal, že pre neho bude mužom vždy muž a ženou žena.

Obaja odsúdili teroristický útok zo Zámockej v Bratislave. Matovič však odmieta, aby za to bolo Slovensko odsudzované v Bruseli, pretože psychopati sa nájdu všade. Pripomenul, že na „čiernej listine“ vraha neboli len predstavitelia komunity LGBTI+. „Išiel zabiť politika, potom zabil homosexuálov, potom chcel zabiť Židov. Bol to prepnutý človek,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nenechajme sa Matovičom oklamať
  2. Je rozhodnuté!
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Boris Kollár nakrútil prvé povolebné video
  6. Kto nás bude v NR SR reprezentovať?
  7. Sulík otvorene
  8. Podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák.
  9. richarda sulíka vyšetruje polícia
  10. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom

Viskupič ho kritizuje, že namiesto zjednocovania chce len polarizovať spoločnosť. Poukázal pritom na Matovičov status na sociálnej sieti, v ktorom oznámil, že je heterosexuál. Matovič status neľutuje, ani heterosexuáli by sa podľa neho nemali báť priznať k svojej orientácii. K statusu ho podľa jeho slov pomklo aj to, že zhromaždenie na podporu LGBTI+ komunity po vražde sprevádzala nenávisť a vulgarizmy. „Nemôžem ísť s veľkými transparentami za lásku a šíriť nenávisť,“ vyhlásil. Viskupič reagoval, že zhromaždenie bolo o niečom inom, ako len o nadávkach.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič ide robiť poriadky: TOTO chcem zmeniť!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: