eReport.sk
Kto nás bude v NR SR reprezentovať?
Národná rada. Foto: tasr

NRSR: Poslanci sa zídu v utorok, rokovať majú o návrhoch zo sociálnej oblasti


Hlasovať o prerokovaných bodoch programu by počas dňa nemali, najbližšie hlasovanie čaká zákonodarcov podľa odsúhlasenej zmeny až vo štvrtok (27. 10.) o 11.00 h.

V utorok ráno by sa malo plénum venovať návrhom zo sociálnej oblasti, napríklad vládnej novele zákona o starobnom dôchodku. Rokovať by mali poslanci aj o niekoľkých novelách, ktoré predložila poslankyňa Jana Žitňanská (nezaradená). Posilniť navrhuje napríklad zamestnanosť osôb so zdravotným postihnutím a ich začlenenie na trh práce.

Popoludní by sa mali poslanci venovať návrhom rezortu zdravotníctva. Rokovať by mali napríklad o úprave súčasného systému nakladania so zdravotnými odvodmi, ale aj o úprave spôsobu poskytovania zdravotnej starostlivosti v detenčných ústavoch. Na programe aktuálnej schôdze je ešte viacero neprerokovaných bodov. Medzi nimi napríklad vládny návrh, ktorým by sa mohla rozšíriť možnosť voľby poštou zo zahraničia aj na prezidentské voľby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budaj zvolal okrúhly stôl
  2. Sklamaný minister Budaj
  3. Blaha je blázon
  4. Nenechajme sa Matovičom oklamať
  5. Chaos v parlamente pokračuje

Definitívne by mali poslanci rozhodnúť napríklad o tom, či budú mať vojaci vlastného ombudsmana, ktorý by mohol prešetrovať podozrenia z porušenia ich základných práv a slobôd. Vyjadriť by sa mali aj k poslaneckej novele zákona o energetike, ktorá má zlepšiť právne postavenie odberateľov elektriny alebo plynu v domácnosti v prípade hroziaceho prerušenia dodávky.

V druhom čítaní je aj novela zákona o ochrane prírody z dielne Jaroslava Karahutu (Sme rodina). Návrh hovorí o možnom zrušení zákazu pohybu mimo vyznačeného turistického chodníka v chránených územiach. Upraviť by sa ním mohli i podmienky pre vlastníkov pozemkov a stavieb pri užívaní a obhospodarovaní ich vlastníctva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NRSR: Poslanci sa zídu v utorok, rokovať majú o návrhoch zo sociálnej oblasti

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: