eReport.sk
Podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák.
Podpredseda strany Smer-SD Erik Kaliňák. Foto: tasr

Mladý Kaliňák k vlne „coming-outov“: Je mi to jedno, sexualita je každého súkromná vec!

Najmladší podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák si nemyslí, že je v poriadku žiadať od známych osobností, aby verejne odhalili svoju sexuálnu orientáciu. Ľudí by sme podľa politika mali posudzovať na základe ich slov a činov, nie na základe orientácie. To, či ju niekto odhalí, je každého osobná vec, ale podľa sociálneho demokrata neexistuje dôvod, aby to bolo vyslovene vyžadované. K vlne „coming-outov“ teda konštatuje jediné – že je mu to jedno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sklamaný minister Budaj
  2. Radoslav Tomek.
  3. Mafia a extrémisti
  4. Možno by to chcelo lepší právny tým?

„Bol som tak rodinou, ako aj školami, vedený k tomu, že sexualita je každého súkromná vec a mňa do toho absolútne nič nie je. Učili nás, že ľudí máme posudzovať podľa ich slov a činov, nie podľa orientácie, farby pokožky či vierovyznania. Rozhodujúci mal byť charakter jednotlivca, nie jeho príslušnosť k skupine, triede či komunite. To bol ideál modernej a vyspelej spoločnosti, v ktorej si mal byť každý rovný a nehľadelo by sa na rozdiely,“ pripomína Kaliňák.

„Čo malo byť súkromím, je verejnou témou“

Svoju podstatnú úlohu v záujme spoločnosti o odlišnosti podľa Kaliňáka zohrávajú aj titulky novín, ktoré sa vraj stále častejšie napĺňajú témami, ktoré majú ostať v súkromí konkrétnych osôb.

Táto vlna priznaní ukázala jediné. Slovensko je tolerantná krajina, kde sa LGBT ľudia bez problémov realizujú a nikto nepríde o prácu či funkciu len preto, že sa priznal k inej orientácii.

Erik Kaliňák, podpredseda strany Smer-SD.

„Čo malo byť v úzadí, plní titulky, čo malo byť súkromím, je verejnou témou číslo 1 a namiesto svojej osobnosti, riešime všemožné identity, akoby práve ten 75-ty rod dokázal za nás zodpovedať otázku – Kto som a aký som človek. Viem, že tým pravdepodobne urazím ľudí, ktorí si zo svojej sexuálnej identity spravili celú svoju identitu, ale bez ohľadu na to, či bude trvať gaypride deň, ako na Slovensku, týždeň, ako v Česku, alebo mesiac, ako v USA, nikdy ma nebude zaujímať vaša orientácia alebo rod. To je vaša súkromná vec,“ upozorňuje.

Kaliňák taktiež upozorňuje, že Slovensko v skutočnosti podľa neho je tolerantná krajina, keďže z vlny priznaní neplynú žiadne konsekvencie. „Táto vlna priznaní ukázala jediné. Slovensko je tolerantná krajina, kde sa LGBT ľudia bez problémov realizujú a nikto nepríde o prácu či funkciu len preto, že sa priznal k inej orientácii,“ uzavrel.

Zdroj: FB/kalinakerik


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladý Kaliňák k vlne „coming-outov“: Je mi to jedno, sexualita je každého súkromná vec!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti