eReport.sk
Matovič chce rómske hlasy
Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič chce rómske hlasy! Hlina: Len posilňuje stereotypy, priateľstvá s ním sú sarkazmom!

Matovič chce rómske hlasy! Nová akvizícia SASKY Alojz Hlina kritizuje svojho bývalého kolegu Igora Matoviča (OĽANO) za značnú dávku pokrytectva, ktorú vložil do predstavovania nového názvu jeho strany. OĽANO by sa namiesto pridávania mien množstva ďalších strán, ktoré Matovič plánuje už druhé obdobie po sebe integrovať na svoju kandidátku, volať OĽANO a priatelia. Zaujímavé je vypustenie slovného spojenia „nezávislé osobnosti“. Žeby sa Matovičovi nezávislosť jeho poslancov nevyplatila? Jeho poslanecký klub je totižto v porovnaní so začiatkom volebného obdobia, povedzme, značne počtovo ochudobnený.

Matovič chce rómske hlasy

„Príde mi dosť sarkastický, lebo OĽANO je Matovič a názov jeho hnutia Matovič a priatelia je pre všetkých, ktorí si užili jeho ´priateľstva´ a nenechajú si po sebe šliapať kvôli poslaneckému mandátu, sarkazmom,“ okomentoval Hlina Matovičovu novinku na sociálnej sieti.

Hlasy chce neobľúbený politik zbierať aj v osadách

Okrem toho však Matovič predstavil prídavok k názvu, ktorý naznačuje, že jeho cielenie na rómsku menšinu už je oficiálne. Mnohí ľudia mali už doteraz pocit, že jeho opatrenia, napríklad 200 eur pre každé dieťa, neboli systémovou snahou pomôcť ľuďom s infláciou, ale jednoduchou metódou na získavanie rómskych hlasov.

Foto: fb/alojzhlina

„Matovič doplnil do názvu aj Pačivale Róma, čo znamená niečo v tom zmysle, že slušní, poctiví Rómovia. Aj to tak predstavil a nikto nič. Zaujímavé, mne to príde trochu smutné, že nikto nič. Žijeme v dobe stereotypov, utkvelých predstáv, zakopávame sa do zákopov a aj pri Rómoch máme niektorí určité stereotypy,“ ozrejmil Hlina.

Pohŕda rómskou menšinou?

Takýto Matovičov ťah je teda podľa Hlinu skôr pohŕdaním rómskou menšinou, ako jej vyzdvihovaním. „Niektorí ich máme napríklad aj pri Židoch, Araboch a iných etnikách. Teraz si predstavte, že by si nejaká strana doplnila do názvu : slušní, poctiví Židia alebo slušní, poctiví Arabi, teda, že za ňu kandidujú slušní a poctiví Židia, či Arabi. Asi by to niekomu ´zazvonilo v ušiach´. Pri kandidatúre ´slušných, poctivých Rómov´ nikto nič a pritom to len posilňuje ten stereotyp, že Rómovia sú takí a hentakí, a tí slušní sú u Matoviča. Neviem, mne to nepríde poctivé, tak som si dovolil túto poznámku,“ uviedol.

Vtip na záver

A pridal aj vtip, ktorý jasne dokladuje, že čo vlastne chcel bývalý predseda svojimi slovami vyjadriť. Niekedy je rešpekt k menšinám jednoducho o tom, že ich umelo neoddeľujeme od menšiny. No to asi Matovičovi nikto z jeho „priateľov“ nepovedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je to len náhoda?
  2. Naďova analýza o Migoch
  3. veľké fiasko a Hegerova hanba
  4. Ficov odkazuje vláde

„Rozpráva ruský dirigent americkému dirigentovi: My u nás v zbore nie sme rasisti, máme u nás dvoch Židov. Americký dirigent reaguje: Ani my nie sme rasisti, len vám ani neviem povedať, koľko máme v zbore Židov,“ zavtipkoval Hlina.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič chce rómske hlasy! Hlina: Len posilňuje stereotypy, priateľstvá s ním sú sarkazmom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php