eReport.sk
"Mapa" vzdelanosti na Slovensku. Čo ukázalo sčítanie obyvateľstva
Ilustračné foto: shutterstock

„Mapa“ vzdelanosti na Slovensku. TOTO ukázalo sčítanie obyvateľstva z roku 2021

„Mapa“ vzdelanosti na Slovensku. Sčítanie obyvateľstva, domov a bytov, ktoré sa na Slovensku realizovalo v roku 2021 ukázalo aj to, v ktorých regiónoch žije najviac nadpriemerne vzdelaných občanov.

Mohlo by vás zaujímať:

Najvyššia vzdelanostná úroveň je v Bratislavskom kraji. Jej hodnota bola v roku 2021 77, čo je o sedem percentuálnych bodov viac oproti celoslovenskému priemeru. TASR o tom informovala hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľstva, domov a bytov (SODB) 2021 Jasmína Stauder na základe štúdie Vzdelanostný a kariérny diferenciál populácie SR.

„Všetky ostatné kraje SR dosiahli v roku 2021 vzdelanostnú úroveň nižšiu. Nanajvýš rovnú priemeru SR. To len potvrdzuje postavenie Bratislavy ako hlavného mesta a ekonomického a vzdelanostného centra republiky,“ priblížila.

V Bratislavskom kraji má tiež trvalo bývajúce a pracujúce obyvateľstvo vyššiu vzdelanostnú úroveň ako prichádzajúci a odchádzajúci z kraja. V ostatných krajoch je vzdelanostná úroveň trvalo bývajúceho obyvateľstva nižšia ako u migrujúceho obyvateľstva.

Najvyššia vzdelanostná úroveň spomedzi okresov je v okresoch Bratislava I až V (80). „Nasledujú košické okresy, kde dosiahla vzdelanostná úroveň hodnotu nižšiu o päť percentuálnych bodov. Medzi okresy s vyššou vzdelanostnou úrovňou patria aj Senec (74), Banská Bystrica (74), Zvolen (73) a Pezinok (73),“ dodala hovorkyňa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Mapa“ vzdelanosti na Slovensku. TOTO ukázalo sčítanie obyvateľstva z roku 2021

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti