tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Dag Daniš začal kritizovať médiá a prezentovať iný pohľad na Ukrajinu! Trest prišiel takmer ihneď

Novinár a komentátor Dag Daniš, ktorý je známy svojimi kritickými textami a to naprieč rôznymi politickými a názorovými spektrami, zjavne leží v žalúdku portálu omediach.sk. Pripomíname, že autorka tohto portálu sa nedávno pokúsila uraziť aj našu redakciu. Zároveň zdôrazňujeme, že je našim cieľom a poslaním čo najobjektívnejšie informovať o udalostiach naprieč politickým spektrom a rozhodne nie len o tých, ktoré dominujú v iných médiách. Dag Daniš v poslednej dobe uverejnil viacero komentárov, ktoré sa dajú považovať aj za kritiku vnímania sveta v rôznych veľkých slovenských médiách. Písať začal pre Denník Standard. No a trest, zdá sa, už je na svete. Otázkou však je, či je na mieste trestať komentátora, ktorého úlohou jednoznačne je prinášať názory a konfrontovať ich s inými názorovými prúdmi. O tom je, v neposlednom rade, aj demokratická a slobodná diskusia.

„Denník Standard je miestom, kde sa uplatnili aj novinári, ktorí v minulosti písali pre dezinformačné médiá. Zástupcom šéfredaktora je bývalý redaktor Parlamentných listov Peter Števkov, členom redakcie je bývalý redaktor Zem a Vek Tomáš Dugovič, editorom je bývalý redaktor Trendu a bývalý šéfredaktor Parlamentných listov Igor Matloň. Okolo 600 textov pre Štandard napísal aj niekdajší člen pochybného polovojenského združenia Slovenskí branci Juraj Orolín, ktorý po tom, ako web Omediach.com upozornil na jeho minulosť, v redakcii skončil,“ rozhodol sa portál omediach.sk opäť kopnúť do skúseného novinára.

Omediach.sk síce spomenuli, že pre Denník Standard píše aj ekonóm think-tanku INESS Juraj Karpiš, no zabudli pripomenúť, že sa tento ekonóm podieľal na volebnom programe vládnej strany ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a že sa osobne zúčastnil aj na sneme strany, ktorú teda v podstate otvorene podporuje. Tvrdenie, že sa Denník Standard sústredí len na alternatívnych a protisystémových autorov, je teda pri zachovaní všetkej možnej objektivity spochybniteľné.

Čím ich nahneval?

Daniš svojich novinárskych kolegov nahneval hlavne dvomi statusmi, z ktorých jeden sa týkal vypnutia portálu Hlavné správy a druhý vojny na Ukrajine. Treba objektívne uznať, že Daniš v statusoch a komentároch nepresadzuje ani šírenie dezinformácií, ani pokračovanie vojny. Jeho myšlienky sú sústredené hlavne na potrebu slobodnej súťaže médií a na zopakovanie niekoľkých faktov, ktoré dlhodobo sprevádzajú konflikt na Ukrajine a ktoré úplne nie sú v súlade s rétorikou, ktorú médiá hlavného prúdu a vláda presadzujú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ilustračné foto
  2. Richard Sulík
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Veronika Remišová (Za ľudí).
  5. Predseda OĽANO Igor Matovič
  6. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  7. Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského doc. JUDr. Eduard Burda, PhD.
  8. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  9. Natália Milanová ohlásila obnovu historických pamiatok. Foto: tasr

„Hlavné správy a ďalšie „zakázané médiá“ sú po štyroch mesiacoch opäť dostupné (aj keď s nožom na krku). Som rád, že súťaž klasických médií a alternatívy o čitateľov pokračuje. Myslím si, že za masovou sledovanosťou alternatívnych médií nebola ich kvalita, ale niečo celkom iné – zlyhania médií, ktoré sa vyhlasovali za tie slušné. Viaceré médiá sa spreneverili svojmu poslaniu. Už neslúžia verejnosti, ale režimu. A tým, ktorí majú globálny vplyv. Mnohí novinári stratili kritické inštinkty a správajú sa ako aktivisti a propagandisti,“ napísal Daniš napríklad k činnosti médií a k vypnutiu Hlavných správ Daniš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dag Daniš začal kritizovať médiá a prezentovať iný pohľad na Ukrajinu! Trest prišiel takmer ihneď

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku