tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vláda SR, foto:tasr

Vláda zasadne za rokovací stôl. Dohodnú sa na platoch pre zdravotníkov a na pomoci v energokríze?

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) predloží na stredajšie rokovanie vlády návrh na zvýšenie platov zdravotníkov. Okrem avizovaného zvyšovania miezd lekárov a sestier rieši návrh aj platy ostatných zdravotníkov v ústavných zdravotníckych zariadeniach a ambulanciách záchrannej zdravotnej služby. Rezort okrem zvýšenia platových koeficientov navrhuje aj započítanie praxe.

Dohodnú sa?

Viacerí ministri vrátane šéfa rezortu hospodárstva Karla Hirmana avizovali, že súčasťou stredajšieho rokovania bude aj legislatíva, ktorá má riešiť energetickú krízu. Jedným zo základných mechanizmov má byť zastropovanie cien energií.

Kabinet bude schvaľovať i predĺženie doby poskytovania a zvýšenie príspevkov za ubytovanie pre odídencov v súvislosti s pretrvávajúcim vojnovým konfliktom na Ukrajine. V prípade maloletého odídenca sa príspevok má zvýšiť zo štyroch na päť eur, v prípade osoby nad 15 rokov z osem na desať eur. Novelizované nariadenie vlády má platiť od októbra. Vláda má takisto odsúhlasiť platové náležitosti nového predsedu Štatistického úradu SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin.
  2. Ursula von der Leyenová a Eduard Heger
  3. Šéf OĽANO Igor Matovič
  4. Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová
  5. Slovalco
  6. Remišová vyzýva prezidentku: Okamžite zasiahnite voči Žilinkovi
  7. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Súčasťou informatívnych materiálov v programe bude Správa o stave vykonávania verejného zdravotného poistenia za rok 2021. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v nej okrem iného upozornil, že udržanie funkčného systému verejného zdravotného poistenia, poskytujúceho kvalitnú a bezplatnú zdravotnú starostlivosť, si vyžiada zvýšenie súčasného 14-percentného príspevku, ktorým na zdravotné poistenie prispieva pracujúci občan.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda zasadne za rokovací stôl. Dohodnú sa na platoch pre zdravotníkov a na pomoci v energokríze?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku