eReport.sk
Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová. Foto: FB

Maďarská ministerka spravodlivosti: Nepodľahneme tlaku lobby LGBTQ!

Maďarsko nepodľahne tlaku lobby LGBTQ, vyhlásila vo štvrtok na Facebooku maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová po tom, čo ministri vnútra a spravodlivosti členských krajín EÚ v Luxemburgu prerokovali závery stratégie Európskej komisie v oblasti práv dieťaťa.

„Niektoré členské krajiny trvajú na tom, aby aktivisti LGBTQ boli vpustení do našich škôl, preto sme s poľským kolegom využili právo veta,“ napísala Vargová.

Šéfka rezortu maďarskej justície označila za neuveriteľné, že práva pre LGBTQ lobby boli pre niektoré členské krajiny dôležitejšie než potláčanie násilia voči deťom, boj proti detskej prostitúcii, práva postihnutých detí či odmietanie akejkoľvek formy diskriminácie.

„Maďarská vláda je odhodlaná zaručiť vysokú úroveň ochrany práv detí a nikdy nevpustí do škôl aktivistov LGBTQ,“ vyhlásila ministerka. Maďarská vláda vyvolala vlnu pobúrenia, keď v polovici júna schválila zákon proti pedofílii, ktorý podľa kritikov diskriminuje sexuálne menšiny. EK, ktorá predmetný zákon považuje za homofóbny a diskriminačný voči komunite LGBTQI+, spustila voči Maďarsku v tejto záležitosti právne konanie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.
  2. Viktor Orbán si uťahuje z Bruselu
  3. Judit Vargová, maďarská ministerka spravodlivosti.
  4. Žiadni migranti
  5. Zľava Viktor Orbán a Angela Merkelová.
  6. Generálny tajomník OSN António Guterres

Zdroj: fb/vargajuditministerofjustice

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarská ministerka spravodlivosti: Nepodľahneme tlaku lobby LGBTQ!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre