eReport.sk
KK33 Rím - Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron prichádza na štátny pohreb bývalého talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana 26. septembra 2023 v Ríme. Štátnym pohrebom v sídle dolnej komore parlamentu sa v utorok Taliansko lúèilo s bývalým prezidentom Giorgiom Napolitanom, ktorý zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. FOTO TASR/AP French President Emmanuel Macron arrives for the funeral of former Italian President Giorgio Napolitano, in Rome, Tuesday, Sept. 26, 2023. Napolitano, the first former Communist to rise to Italy’s top job — president of the Republic — and the first president to be re-elected died last Friday. He was 98. (Mauro Scrobogna/LaPresse via AP)

Macron a Meloniová po pohrebe bývalého talianskeho prezidenta: Výmena názorov na riešenie migračnej otázky

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a talianska premiérka Giorgia Meloniová v utorok ,,pokračovali vo výmene názorov na nutnosť nájsť európske riešenie migračnej otázky“. Rozprávali sa o nej počas stretnutia v Ríme po pohrebe bývalého talianskeho prezidenta Giorgia Napolitana. Informovali o tom zdroje vo francúzskom prezidentskom paláci v Paríži, píše tlačová agentúra ANSA.

Na summite deviatich krajín

,,Obaja lídri sa rozprávali aj o ekonomických prioritách Európskej únie,“ dodali zdroje z Elyzejského paláca. Macron a Meloniová sa majú znovu stretnúť v piatok 29. septembra na summite deviatich krajín zo skupiny EuroMED 9 na Malte a tiež 5. a 6. októbra na summite Európskeho politického spoločenstva v španielskom meste Granada.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Polícia, logo
  2. Líder koalície SPOLU Petr Fiala
  3. Toto si myslia Slováci

Taliansko sa lúčilo s bývalým prezidentom Napolitanom

Skupinu EuroMED 9 tvorí deväť krajín EÚ ležiacich pri Stredozemnom mori – Cyprus, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Malta, Portugalsko, Slovinsko, Taliansko a Španielsko. Štátnym pohrebom v sídle dolnej komory parlamentu v Ríme sa v utorok Taliansko lúčilo s bývalým prezidentom Giorgiom Napolitanom, ktorý zomrel v minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom bol okrem talianskej premiérky a francúzskeho prezidenta aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron a Meloniová po pohrebe bývalého talianskeho prezidenta: Výmena názorov na riešenie migračnej otázky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php