eReport.sk
Toto si myslia Slováci
Vlajka EÚ pred budovou europarlamentu v Bruseli. Zdroj: istock

Brusel sa obáva dezinformačných kampaní pred voľbami

Európska komisia v utorok vyjadrila obavy z dezinformačných kampaní na internete, ktoré môžu byť zamerané proti budúcoročným voľbám do Európskeho parlamentu (EP).

Podpredsedníčka eurokomisie Věra Jourová vyzvala platformy sociálnych sietí, aby proti takým kampaniam zasahovali, a spomenula konkrétne Kremeľ ako jedného z hlavných riadiacich aktérov, ktorí stoja za zavádzajúcim obsahom na internete, zacieleným na užívateľov v Európskej únii. Občania EÚ si budú vyberať poslancov do nového Európskeho parlamentu na budúci rok v júni.

Demokracia nie je lepšia než autokracia

,,Ruský štát vedie vojnu ideí, aby zamoril náš informačný priestor polopravdami a klamstvami a vytvoril nimi falošný obraz, že demokracia nie je lepšia než autokracia,“ uviedla česká eurokomisárka. ,,Veľké platformy musia riešiť toto riziko, predovšetkým keď musíme očakávať, že Kremeľ a ďalší aktéri budú pred našimi európskymi voľbami aktívni,“ dodala Jourová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Babiš
  2. Polícia, logo
  3. Líder koalície SPOLU Petr Fiala

Zákon o digitálnych službách

Na základe právneho predpisu EÚ, nazývaného zákon o digitálnych službách (DSA), podliehajú platformy s viac než 45 miliónmi aktívnych používateľov prísnym pravidlám pre regulovanie obsahu. Vzťahuje sa to na rôzne sociálne médiá vrátane TikToku, Facebooku a X (bývalého Twitteru). Mnohé veľké online platformy sú okrem toho signatármi dobrovoľného kódexu postupov EÚ proti šíreniu dezinformácií. Sociálna sieť X však od tejto dohody v máji odstúpila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brusel sa obáva dezinformačných kampaní pred voľbami

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php