eReport.sk
Rory Sabbatini s tetovaním, foto: tasr

Slovensko vo svetle reflektorov: O Sabbatiniho tetovaní píšu aj zahraničné médiá!

„Slávny“ aj za hranicami! Golfista Rory Sabbatini si nestihol ani poriadne užiť olympijské striebro z Tokia a už musel odháňať kritikov. Tí si vzali na mušku jeho nenápadné tetovanie na ruke, ktoré sa podobá na symbol neonacistických jednotiek z Juhoafrickej republiky. Kauzy sa už po novom dokonca chytili aj zahraničné médiá a vo veľkom prepierajú športovcovu kerku.

Podozrenie, že sa golfista pýši na svojom tele symbolom, pre ktoré v dobrej spoločnosti nie je miesto, sa začalo šíriť behom sekundy po sociálnych sieťach. Sabbatini si ledva „ohmatal“ svoje golfové striebro a už musel vysvetľovať zvláštny trojramenný znak na jeho ruke.

Slávny v zahraničí

Podľa kritikov totiž symbol pripomína tzv. triskelion, ktorý vo svojom logu použila aj známa neonacistická organizácia. Sabbatini nechtiac odhalil tetovanie, ktoré na sociálnych sieťach vyvolalo otázky, či je to symbol organizácie supremacistu Eugéna Terre’Blancheho Afrikaner Weerstandsbeweging,“ stálo v člnku zahraničného portálu The Sydney Morning Herald.

Domnienka prepojenia Sabbatiniho na kontroverznú skupinu podporoval aj fakt, že on sám pochádza z Juhoafrickej republiky. Sabbatini s manželkou ale nad podobnými úvahami len krútili hlavami. Martina Sabbatini dokonca opísala na svojom profile na sociálnej sieti, čo má symbol na ruke jej manžela znamenať.

O Sabbatiniho tetovaní píšu aj v zahraničnom bulváre. – Foto: The Sun

Citovaná manželka

„Hlúposti nehorázneho charakteru. Tetovanie je venované mne, aj ja mám rovnaké tetovanie akurát nie je na ruke. Znamená to LLL -Love, laugh, loyality. Môžete si vygugliť čo tie slová znamenajú, ale snáď ich nemusím prekladať. Náš vzťah je založený na týchto princípoch. Radšej sa spýtať najprv ako šíriť hlúposti. Fakt smutné,” napísala Roryho nežná polovička.

Viac o Sabbatiniho kauze tu:

  1. Daniel Milo na archívnej snímke.
  2. ústavný právnik Vincent Bujňák reaguje na zmenu volebného zákona

Jej ostré slová vo veľkom taktiež prebrali zahraničné médiá. Okrem spomínaného The Sydney Morning Herald, napríklad aj známy britský bulvárny denník The Sun. V ich článku svieti priblížený symbol pripomínajúci triskelion na Sabbatiniho ruke. O golfistovu kauzu sa zaujímalo aj množstvo ďalších zahraničných spravodajských portálov.

„Cítim sa nahnevaný a dotknutý, že si o mne niekto myslí, alebo, že to vôbec niekomu napadne, že som rasista. Sú to absurdné obvinenia. Nikdy som s rasizmom nebol spájaný a som znechutený,“ povedal po svojom príchode z Tokia strieborný golfista na tlačovke.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko vo svetle reflektorov: O Sabbatiniho tetovaní píšu aj zahraničné médiá!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php