eReport.sk
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko. Foto: tasr/ap

Lukašenko všetkým: Nechystám sa zomrieť, budem tu ešte dlho!

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko sa v utorok ukázal na verejnosti a poprel špekulácie, že trpí vážnou chorobou. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

„Ak si niekto myslí, že sa chystám zomrieť, tak nech sa ukľudní,“ povedal Lukašenko na videu, ktoré zverejnil bieloruský štátny kanál Pul Pervogo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Raman Pratasevič.
  2. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  3. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  4. Lukašenkov zlý zdravotný stav?
  5. Mimoriadne vyhlásenie Lukašenka

„Vyzeral zle“

Dohady o zdravotnom stave bieloruského prezidenta sa začali šíriť po tom, ako na oslavách Dňa víťazstva v Moskve nedokázal prejsť 300 metrov cez Červené námestie a namiesto chôdze použil elektrické auto. Vynechal aj neformálny slávnostný obed, ktorý usporiadal jeho blízky spojenec prezident Vladimir Putin.

Niektorí ruskí i bieloruskí novinári vo svojich spravodajských materiáloch komentovali, že Lukašenko počas vojenskej prehliadky na Červenom námestí „vyzeral zle“. Nepredniesol ani tradičný prejav k vojnovým veteránom – poveril tým ministra obrany.

Respiračné ochorenie

Lukašenko v utorok povedal, že trpel adenovírusovou infekciou, čo je bežné respiračné ochorenie podobné nachladnutiu.

Dodal, že zotavenie z takejto infekcie zaberie zvyčajne len tri dni, no bol príliš zaneprázdnený a nemohol si ihneď zobrať voľno. „Nechystám sa zomrieť, ľudia. Budete sa so mnou musieť potrápiť ešte veľmi dlho,“ uviedol.

Líderka exilovej bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská nedávno v súvislosti s dohadmi o zhoršujúcom sa zdravotnom stave Lukašenka vyzvala prívržencov opozície, aby boli „pripravení“ na možné politické zmeny v Bielorusku

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko všetkým: Nechystám sa zomrieť, budem tu ešte dlho!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti