eReport.sk
Mimoriadne vyhlásenie Lukašenka
Aleksandar Lukašenko, foto:tasr

MIMORIADNE vyhlásenie Lukašenka: Dovolíme Rusku umiestniť jadrové zbrane na našom území!

Mimoriadne vyhlásenie Lukašenka. Bieloruský líder Alexandr Lukašenko v piatok vyhlásil, že jeho krajina je pripravená na umiestnenie ruských strategických jadrových zbraní na svojom území.

Mimoriadne vyhlásenie Lukašenka

„(Ruský prezident Vladimir) Putin a ja sa rozhodneme, a ak to bude nutné, umiestnime tu strategické zbrane,“ povedal Lukašenko v prejave o stave krajiny odvysielanom bieloruskou televíziou. Dodal, že Minsk a Moskvu nič nezastaví pri ochrane oboch krajín a ich obyvateľov.

Lukašenko v piatkovom prejave tiež vyzval na „prímerie na Ukrajine“ a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou „bez kladenia podmienok“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  2. Ukrajina mieša politiku do športu
  3. Tvrdé slová Lavrova
  4. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny.

Jadrové zbrane v Bielorusku?

Šéf Kremľa Putin počas uplynulého víkendu oznámil plány na rozmiestnenie ruských taktických jadrových zbraní na území Bieloruska. Piatkové Lukašenkovo vyhlásenie však predstavuje ešte väčšiu hrozbu, keďže by podľa neho mohli byť v Bielorusku umiestnené rakety dlhého dolety.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNE vyhlásenie Lukašenka: Dovolíme Rusku umiestniť jadrové zbrane na našom území!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti