eReport.sk
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko Foto: tasr

Lukašenko pricestoval na neohlásenú návštevu do Ruska. O tomto čase vždy viedol oslavy v Bielorusku

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondelok neskoro večer pricestoval na neohlásenú návštevu Moskvy, kde sa v utorok bude konať vojenská prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Lukašenko, bieloruský líder, sa zvyčajne na vojenskej prehliadke na moskovskom Červenom námestí pri príležitosti Dňa víťazstva nezúčastňuje, pretože v tomto termíne vedie oslavy v Bielorusku, píše DPA. Lukašenka v Moskve privítal ruský vicepremiér Denis Manturov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Iris de Graaf
  2. Záporožská jadrová elektráreň.
  3. Stojí za tým Progresívne Slovensko?
  4. Zelenskyj sa prihovoril k občanom
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Hostia z bývalých sovietskych republík

Svoju účasť na utorkovej vojenskej prehliadke v Moskve krátko pred jej konaním potvrdili kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev, líder Tadžikistanu Emómalí-ji Rahmón, uzbecká hlava štátu Šavkat Mirzijojev a arménsky premiér Nikol Pašinjan. Na oslavách Dňa víťazstva v Rusku sa zúčastní aj prezident Kirgizska Sadyr Žaparov.

Žaparov sa už v pondelok stretol s Vladimirom Putinom. Po ich schôdzke Kremeľ oznámil, že Rusko bude rozvíjať svoje vojenské objekty na území stredoázijského spojenca Kirgizska. Rusko už využíva v Kirgizsku v rámci vojenskej spolupráce leteckú základňu pri metropole Biškek. Rovnako aj testovaciu základňu námorných síl na jazere Issyk-kuľ a viacero ďalších objektov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko pricestoval na neohlásenú návštevu do Ruska. O tomto čase vždy viedol oslavy v Bielorusku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php