eReport.sk
foto: tasr

Vtip o plošnom testovaní vyvolal hádku. Matematik to povedal jasne: Zbytočné plytvanie a egomaniactvo

Zaujímavou diskusiou sa skončilo uverejnenie starého vtipu Cynickej obludy. Autor totiž pripomenul obdobie, keď sa na Slovensku diali povinné testovania antigénovými testami a ich výsledok platil až týždeň. Niektorí frflali, že takéto odsúdenie antigénových testov nie je na mieste.

Tento druh testov má vraj mať svoje miesto v boji proti pandémii. „O niečom svedčí, že v iných krajinách Ag testy kvôli veľkému dopytu nezohnať, u nás sú v lekárňach dostupné a nikto ich nechce,“ posťažoval si diskutujúci. „No, s citlivosťou antigénových testov hlásia niektorí odborníci problémy,“ oponoval matematik Richard Kollár, ktorý zdôraznil, že nikdy nebol proti samotným testom, ale proti ich úplne zlému používaniu. Tým bolo zrejme práve plošné testovanie. Odborník sa obával, že povesť testov môže do budúcna utrpieť.

– Foto: fb/cynickaobluda

„Presne sa to potvrdilo. A to všetko len kvôli egomaniactvu. Práve kvôli vtedajšej masovej akcii, ktorá bola v princípe zbytočná a nikoho nezachránila v dlhodobom horizonte. Dnes nie sme schopní robiť akcie podobného rozsahu napríklad pri očkovaní,“ zdôraznil s tým, že antigénové testy sú vhodné vo viacerých situáciách, napríklad na testovanie doma. „Kritizovať niekoho, že si z toho dnes robí vtipy, keď sme tak zásadne plytvali zdrojmi a tak si zásadne zhoršili dlhodobú situáciu, mi nepríde primerané,“ uzavrel.

Čítajte viac:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vtip o plošnom testovaní vyvolal hádku. Matematik to povedal jasne: Zbytočné plytvanie a egomaniactvo

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti