eReport.sk
Daniel Lipšic, foto: tasr

Lipšic reaguje na Fica: Podávanie trestných oznámení na prokurátorov ÚŠP je bežné

Podávanie trestných oznámení na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zo strany podozrivých a obvinených osôb je pomerne bežnou súčasťou ich obhajoby. V reakcii na trestné oznámenie, ktoré mal podať predseda Smeru-SD Robert Fico v súvislosti s kauzou videí z poľovníckej chaty, povedal špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Lipšic prípady prokurátorom ponechá

„Prokurátori ÚŠP budú aj naďalej vo svojej kompetencii posudzovať zákonnosť dôkazov v trestných veciach, ktoré dozorujú,“ povedal s tým, že v trestných stíhaniach vedených pod dozorom ÚŠP sú prokurátori viazaní výlučne ústavou, zákonmi a relevantnou judikatúrou. Názory a predstavy politikov, ale ani iných orgánov presadzovania práva, ktoré v daných veciach nie sú príslušné konať a rozhodovať, ÚŠP nebude komentovať, dodal Lipšic.

Fico: Dopustili sa aktu štátneho terorizmu

Fico v sobotu povedal, že sa vyšetrovatelia a prokurátori ÚŠP mali dopustiť aktu štátneho terorizmu. Okrem trestného oznámenia podáva aj podnet na Ústavný súd SR. Tvrdí, že jeho práva ako súkromnej osoby boli „výrazne porušené“. Žiada tiež, aby nahrávky z chaty boli vymazané. Prípad označil za nebezpečný z dôvodu, že od začiatku až do konca sa odpočúvanie dialo v súčinnosti s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Bude vás zaujímať:

  1. Igor Matovič a Eduard Heger.
  2. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
  3. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Hlavným cieľom odpočúvania bolo podľa neho to, aby sa našli akékoľvek informácie predĺženia väzby podnikateľa Miroslava Bödöra a bývalého policajného prezidenta a obvineného Tibora Gašpara.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic reaguje na Fica: Podávanie trestných oznámení na prokurátorov ÚŠP je bežné

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti