eReport.sk
Ivan Bošňák z platformy Dáta bez pátosu Foto: archív

Analytici zúria: Pozrite si konečne dáta. Opatrenia sú nezmyselné tak pre deltu, ako aj pre omikron!

Delta je na ústupe, ale po konzíliu ani vidu ani slychu. Analytici z platformy Dáta bez pátosu prosia odborníkov, aby si konečne pozreli pozorne dáta a uvoľnili prísne nastavené opatrenia.

Za posledných 19 dní klesol počet hospitalizovaných o 1250, čo je 35%. Z maximálnej hodnoty 3618 z 5.decembra na na minimálnu 2368 z 24. decembra. Podľa nich vláda a členovia konzília pracujú so zlými dátami. „Špičku sme mali podľa denných správ na LEN 3419 a tak sme žili v omyle. V našich nemocniciach liečili a aj umiestnili viac pacientov. Dnes to už vieme. Nie je dôležité, že to vieme my, ale až dnes sa to dozvedela vláda a asi aj konzílium, ktoré prijímali rozhodnutia. Pokles počtu pacientov bol relatívne strmý a už o 2 týždne, keď zasadala vláda 22. decembra a rozhodovala o “uvoľnení” po sviatkoch a určite by rada privítala informáciu, že od špičky 3618 pred 18 dňami je pokles na 2825 o 800 pacientov,” tvrdia analytici. Vláda ale pracovala s informáciou, že zo špičky 3419 nastal pokles o 450 pacientov na zhruba 2960 pacientov a na silnejší pokles sa čaká. Vláda podľa nich nevedela, že špička bola o 200 vyššie, a ani to, že v utorok pred rokovaním nebol stav 2960, ale 2825. „Nehovoríme, že by sme tu mali uvoľnenie ako hrom, ale určite by bola iná nálada a možno aj to rozhodnutie vďaka razantnejšiemu poklesu,” myslia si a dodávajú, že vláda by mala pracovať s predikciou, že ku koncu tohto týždňa bude v nemocniciach pod 2000 pacientov, čo je polovička zo stavu na Mikuláša.

– Foto: FB/databezpatosu

Apelujú na návrat ku COVID Automatu. „Bolo by užitočné neopakovať bičovanie sa, rovnako ako po Veľkej noci, pochopiť, že naše opatrenia sú dnes nezmyselné tak pre deltu ako aj pre omikron a hneď zajtra sa zaoberať uvoľnením, lebo na Slovensku sa deje poprava v priamom prenose,” odkazujú kompetentným. Rozčuľuje ich nastavenie, že malé deti od 12 rokov nemajú výnimku z OP a väčšina nemôže športovať, mnoho rodičov nie je OP a nemôžu tak okrem základných potravín navštíviť nič, nikto nemôže nikam po 20:00 hod. lebo okrem núdzového stavu u nás platí aj zákaz vychádzania okrem výnimiek, ekonomika kolabuje hlavne v službách, živitelia žijú z podpôr a z našich výletov sa tešia v Rakúsku, v Maďarsku, v Čechách a v Poľsku.

Pri prekonávaní respiračných vírusov by podľa analytikov ľuďom prospelo sa socializovať, športovať a otužovať na čerstvom vzduchu. „Momentálne aj v krajinách ako je Veľká Británia, Dánsko a Portugalsko žijú voľnejšie s omikronom, ako Slovensko bez omikronu,” vzdychli si.

Konzílium sa podľa nich stratilo z dohľadu a namiesto toho vidíme vystupovať bývalého premiéra Igora Matoviča, ako nostalgicky spomína na Mareka Krajčího zdôrazňujúc, že sme sa mali viac zavrieť, robiť to tak ako Marek v II. vlne a že tak by to bolo dobre.

.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytici zúria: Pozrite si konečne dáta. Opatrenia sú nezmyselné tak pre deltu, ako aj pre omikron!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti