eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Lekár Sabaka hlási: Opäť otvárame covidové oddelenie

Napriek tomu, že tretia vlna pandémie zatiaľ významne nezasiahla Slovensko, odborníci varujú, že to najhoršie nás ešte len čaká. Hoci vďaka očkovaniu i premoreniu to môže vyzerať inak, ako by sme si mysleli. Napriek tomu infektológ Peter Sabaka priniesol informáciu o tom, že covidové oddelenia v Bratislave sa pomaly zapĺňajú.

Po viac ako mesiaci pokoja sa opäť obliekame a liečime pacientov s COVID-19,“ napísal na sociálnu sieť infektológ Sabaka. „Ešte pred dvoma týždňami, ako som sa v noci počas služby zahľadel na prázdne lôžka na izolačných boxoch na JIS a spomenul som si, čo sa tam cez zimu odohrávalo, a bude odohrávať znova, prepadol ma veľmi skľučujúci pocit a nutkanie od všetkého utiecť,“ povzdychol si lekár, ktorý sa venoval covidovým pacientom počas predošlých vĺn pandémie na Slovensku.

– Foto: fb/peter.sabaka

„Teraz, ako máme za sebou to nekonečné čakanie na ďalšiu vlnu, skľúčenosť vytláča odhodlanie a chuť bojovať,“ dodal lekár a dúfa, že to tak aj ostane. Pripojil aj bilanciu covidového oddelenia, na ktorom pracuje. „Päť pacientov, štyria neočkovaní, jeden očkovaný. Jeden z nich pôjde dnes po troch dňoch hospitalizácie domov. Hádajte ktorý,“ uzavrel Sabaka.

Čítajte viac:

  1. Peter Sabaka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekár Sabaka hlási: Opäť otvárame covidové oddelenie

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti