eReport.sk
Andrej Danko, foto:fb/a.d.

Danko by Sabakovi štátne ocenenie neudelil. Lekárova reakcia vás šokuje: Ani ja by som si ho nedal!

Rysuje sa nový konflikt? Bývalý šéf národnej rady Andrej Danko otvorene priznal, prečo odmietol účasť na prestížnom udeľovaní štátnych cien. Problematickým pre šéfa národniarov bol totiž jeden z ocenených, a to doktor Peter Sabaka, ktorý vraj podľa slov politika polarizuje spoločnosť, Ten pre eReport okomentoval Dankovu kritiku a jeho reakcia vás prekvapí!

Štátne ocenenie Jozefa Miloslava Hurbana odovzdal súčasný predseda parlamentu Boris Kollár. Cenu tak získal spisovateľ Ľubomír Feldek či infektológ Peter Sabaka a in memoriam napríklad aj členovia antikomunistickej organizácie Biela légia Anton Tunega, Albert Púčik a Eduard Tesár. Posmrtne ceny získali aj Anton Neuwirth či speváčka Hana Hegerová. Ocenenia tentokrát rozhorčili aj politikov. Konkrétne šéfa Slovenskej národnej strany Andreja Danka. Ten krútil hlavou práve nad oceneným Sabakom.

Dankova kritika

„Odmietol som účasť na odovzdávaní cien Jozefa Miloslava Hurbana,” prezradil na svojom profile na sociálnej sieti Danko. Ďalej vysvetlil, prečo pristúpil k podobnému kroku. „Jedným z ocenených cenou Jozefa Miloslava Hurbana má byť doktor Sabaka. Doktor Sabaka je človek, ktorý v poslednom období polarizuje spoločnosť.,” vysvetlil šéf národniarov.

„Sabaka je človekom, ktorý argumentačne v téme, ktorej sa venuje dlhodobo, zlyháva a jeho prínos pre slovenskú spoločnosť nie je hodný najvyššieho ocenenia Národnej rady Slovenskej republiky,” osvetlil svoj postoj Danko.

Viac o téme tu:

  1. Peter Sabaka

Sabaka: Danka chápem!

EReport oslovil k téme ocenení aj samotného Sabaku. „Samozrejme, som veľmi vďačný, no som aj zaskočený. Nemyslím si ale, že si to ocenenie zaslúžim viac ako ktorýkoľvek z iných zdravotníkov, odborníkov a vedcov, ktorí pomáhali viac. Ja som to v prvom rade prebral za všetkých odborníkov a vedcov, ktorí bojovali počas pandémie,” opísal svoje bezprostredné pocity po odovzdaní ceny Sabaka.

Peter Sabaka – Foto: FB/MINZ

A ako vníma Dankovu kritiku? Jeho slová prekvapia. „Akože, ja ho chápem. Ľudia môžu mať rôzny názor na to, kto mal byť ocenený. Ja sám sebe by som ocenenie nedal,” priznal nečakane. Následne svoje slová bližšie vysvetlil. „Vybral by som nejakého iného odborníka alebo zdravotníka. Ako som už povedal, nemyslím si, že by som si toto ocenenie zaslúžil viac, ako ktorýkoľvek iný zo zdravotníkov, odborníkov a vedcov,” dodal Sabaka.

Zdravotník zároveň dodáva, že chápe Dankove pohnútky aj z hľadiska politického marketingu. „Ja chápem, prečo sa predseda SNS takto vyjadril. Je to z hľadiska ich kampane momentálne prirodzené, pretože sa momentálne orientujú na ľudí skeptických voči očkovaniu a protipandemickým opatreniam. Takže jeho reakcia je logická,” reagoval na adresu Dankovej kritiky doktor.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport