eReport.sk
Hrozí ďalší vojnový konflikt?
Sergej Lavrov. Foto: shutterstock

Lavrov kritizuje EÚ: Nekoná a riadne nevyšetruje výbuchy na plynovodoch Nord Stream!

Lavrov kritizuje EÚ. Ruský minister zahraničných vecí v stredu obvinil európske krajiny, že nevedú riadne vyšetrovanie série výbuchov, ktoré v septembri zasiahli plynovody Nord Stream. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Lavrov kritizuje EÚ

Rusko obvinilo z účasti na výbuchoch Britániu, čo Londýn odmietol. Vyšetrovatelia vo Švédsku a Dánsku tvrdia, že explózie boli výsledkom úmyselnej sabotáže, možných vinníkov však neuviedli.

„Po výbuchoch na Nord Stream – ktoré, ako sa zdá, nikto v Európskej únii nebude objektívne vyšetrovať – Rusko zastavilo prepravu plynu cez severné trasy,“

povedal Lavrov.

Môže za to Británia?

Denník The Washington Post s odvolaním sa na diplomatov a predstaviteľov tajných služieb v stredu uviedol, že sa doposiaľ neobjavili nijaké presvedčivé dôkazy o tom, že za útokmi mohlo stáť samotné Rusko, ako bezprostredne po nich tvrdili niektoré západné vlády a analytici. Niektoré zo zdrojov sa podľa denníka teraz domnievajú, že vinníkov zrejme nebude možné určiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tvrdé slová Lavrova
  2. Z niekdajšieho spojenca kritik?
  3. Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?
  4. Agentúra AFP "bije na poplach": TOTO je nový šéf tajných v Srbsku
  5. Pápež František
  6. Podľa Lavrova Zelenský zlyháva

Významné plynovody

Plynovody Nord Stream 1 a Nord Stream 2 majú spoločnú ročnú kapacitu 110 miliárd kubických metrov – viac než polovicu bežného ruského exportu plynu. Úseky 1224 kilometrov dlhých potrubí, ktoré vedú z Ruska do Nemecka, ležia v hĺbke približne 80 až 110 metrov a Moskva tvrdí, že zatiaľ nebolo prijaté žiadne rozhodnutie o tom, či sa ich pokúsi opraviť, píše Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov kritizuje EÚ: Nekoná a riadne nevyšetruje výbuchy na plynovodoch Nord Stream!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti