eReport.sk
Vagnerovcom velí bývalý americký generál, tvrdí Prigožin (vľavo)
Zľava na archívnej snímke podnikateľ Jevgenij Prigožin a ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Zakladateľ Vagnerovcov šokoval: Náš britský prápor, v ktorom bojujú aj Fíni, vedie bývalý americký generál!

Velí britskému práporu Vagnerovcov americký občan? Vraj áno, pričom nejde len tak o hocikoho, ale o vojaka so skúsenosťami z námornej pechoty!

Ruský podnikateľ Jevgenij Prigožin v piatok poskytol šokujúce vyhlásenie. Uviedol, že veliteľom jedného z práporov súkromnej polovojenskej organizácie, známej aj ako Vagnerova skupina, je aj bývalý generál americkej námornej pechoty. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľský prezident Andrzej Duda.
  2. Politický analytik Ján Baránek.
  3. Na snímke z videa zľava Volodymyr Zelenskyj a Alexander De Croo.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Prigožin, ktorý sa k založeniu Vagnerovej skupiny oficiálne prihlásil len nedávno, hovoril o zložení tejto polovojenskej organizácie v rozhovore pre fínske noviny Helsingin Sanomat. „Nie je v nej príliš veľa fínskych občanov, asi 20 ľudí. Ale z pochopiteľných dôvodov o nich nemôžem poskytnúť presné informácie,“ povedal.

Na bojisku má o Fínoch veľmi dobrú mienku

Dodal, že na bojisku má o Fínoch veľmi dobrú mienku. „(V rámci Vagnerovej skupiny) bojujú v britskom prápore, ktorý vedie americký občan, bývalý generál námornej pechoty,“ povedal Prigožin, ktorého citovalo tlačové oddelenie jeho firmy Concord.

Prigožin, známy vďaka rozsiahlemu podnikaniu v oblasti cateringu a zmluvám s Kremľom aj pod prezývkou Putinov kuchár, sa vypracoval na jednu z najvplyvnejších postáv ruského biznisu a čoraz viac zasahuje aj do politiky.  

Washington Prigožina obviňuje, že sponzoruje trolov

Washington tohto oligarchu obviňuje zo sponzoringu tzv. trolích fariem sídliacich v Rusku, ktoré sa snažia ovplyvňovať politiku v USA. Samotný Prigožin nedávno pripustil, že zasahoval do volieb v USA a plánuje v tom aj v budúcnosti pokračovať.

Prigožin sa donedávna držal v ústraní, v septembri sa však priznal k založeniu Vagnerovej skupiny, ktorá pôsobí v Sýrii, Afrike aj na Ukrajine. Táto polovojenská organizácia nedávno otvorila v Petrohrade svoje prvé centrum pre inovácie zamerané na posilnenie obranyschopnosti Ruska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zakladateľ Vagnerovcov šokoval: Náš britský prápor, v ktorom bojujú aj Fíni, vedie bývalý americký generál!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti