eReport.sk
Tvrdé slová Lavrova
uský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Poľsko neumožní Lavrovovi zúčastniť sa stretnutia OBSE: Rusko označilo toto rozhodnutie za provokáciu!

Rusko kritizovalo v sobotu rozhodnutie Poľska, ktoré neumožní ruskému ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi zúčastniť sa na decembrovej schôdzke Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v poľskom meste Lodž.

„Rozhodnutie Poľska, ktoré v súčasnosti predsedá OBSE, neumožniť ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi zúčastniť sa na Ministerskej rade OBSE v Lodži 1. a 2. decembra je bezprecedentné a provokatívne,“ uviedol ruský rezort diplomacie vo vyhlásení.

„Varšava diskreditovala nielen samú seba ale nenapraviteľným spôsobom tiež poškodila dôveryhodnosť organizácie ako celku,“

uvádza ruský rezort.

Poľsko ako predsedajúca krajina OBSE v piatok oznámilo, že nedovolí Lavrovi zúčastniť sa na základe sankcií Európskej únie na stretnutí tejto 57-člennej organizácie. „Delegácie by sa mali prispôsobiť súčasným obmedzeniam EÚ a nezahŕňať osoby, ktoré sú sankciované Európskou úniou,“ uviedlo poľské predsedníctvo OBSE vo vyhlásení.

OBSE v priepasti?

„Takýmto zničujúcim rozhodnutím Poliaci… tlačia OBSE do priepasti,“ reagovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí. Toto rozhodnutie podľa neho „zbaví OBSE poslednej šance na preukázanie svojej dôležitosti pri posilňovaní bezpečnosti a budovaní spolupráce“, teda pri plnení úloh, na ktoré je určená.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Konať sa bude v Bruseli
  3. Ľudia prijímajú humanitárnu pomoc v ukrajinskom Chersone 15. novembra 2022.
  4. Zelenskyj gratuluje Pavlovi a odkazuje
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  6. Londýn sa spojil s Kyjevom
  7. USA hlási ďalšiu pomoc Ukrajine
  8. Británia o nedostatku ruskej munície
  9. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.

Ruský rezort diplomacie okrem toho obvinil OBSE, že sa stáva „platformou pre politické predstavenie a protiruské cvičenia“. „Sme presvedčení, že všetci rozumní politici zdieľajú postoj Ruskej federácie súvisiaci s neprípustnosťou takéhoto konania,“ dodáva ruské ministerstvo.

Rezort zároveň oznámil, že ruskú delegáciu bude na zasadnutí Ministerskej rady OBSE v Poľsku viesť namiesto Lavrova stály predstaviteľ Ruska pri OBSE Alexandr Lukaševič.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko neumožní Lavrovovi zúčastniť sa stretnutia OBSE: Rusko označilo toto rozhodnutie za provokáciu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti