eReport.sk
Lavrov prirovnal kroky USA k Hitlerovi
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov Zdroj: tase/ap

Lavrov: USA a NATO sa priamo zúčastňujú na vojne. Západ mal šancu vyhnúť sa konfliktu na Ukrajine

Západ mal reálnu šancu vyhnúť sa konfliktu na Ukrajine, avšak rozhodol sa odmietnuť ruské návrhy na zastavenie rozširovania NATO a súhlasil so špeciálnym bezpečnostným statusom pre Ukrajinu. Vyhasil to vo štvrtok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin
  2. Podľa Lavrova Zelenský zlyháva
  3. uský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  4. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas stretnutia

Šéf ruskej diplomacie na tlačovej konferencii v Moskve zároveň uviedol, že Spojené štáty a Severoatlantická aliancia sú priamo zapojené do vojny na Ukrajine, pretože podporujú Kyjev. „Nehovorte, že USA a NATO sa nezúčastňujú na tejto vojne – zúčastňujete sa na nej priamo. Nielen tým, že dodávate zbrane, ale aj cvičením vojakov. Cvičíte (ukrajinskú) armádu na svojom území,“ povedal Lavrov.

Len odpovedáme na aktivity Západu

Práve dodávaním západných zbraní na Ukrajinu Lavrov odôvodnil ruské útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. „Ochromujeme energetické zariadenia (na Ukrajine), ktoré umožňujú (Západu) dodávať smrtonosné zbrane na Ukrajine na zabíjanie Rusov,“ vyhlásil.

Pozor na eskaláciu

Zároveň upozornil, že je nutné sa vyhnúť akejkoľvek konfrontácii medzi jadrovými veľmocami vrátane použitia konvenčných zbraní. „Takáto eskalácia by sa mohla stať nekontrolovateľnou,“ uviedol Lavrov.

Moskva je pripravená počúvať

Moskva je však podľa šéfa ruskej diplomacie pripravená počúvať, ak chce niekto usporiadať rokovania o Ukrajine. Lavrov pritom označil tvrdenia Ukrajiny, že Rusko chce usporiadať rokovania, aby získalo čas na preskupenie a prestavbu svojej armády, za absurdné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov: USA a NATO sa priamo zúčastňujú na vojne. Západ mal šancu vyhnúť sa konfliktu na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti