eReport.sk
Podľa Lavrova Zelenský zlyháva
Na kombosnímke zľava Sergej Lavrov a Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

Lavrov: Zelenský sa viac ako o ukrajinský ľud zaujíma sám o seba a svoje nápady

Podľa Lavrova Zelenský zlyháva. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok uviedol, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský nerozumie závažnosti súčasnej situácie a nedostatočne sa zaujíma o ukrajinský ľud. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf OSN apeluje
  2. Právo na všetko?
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

Podľa Lavrova Zelenský zlyháva

„Len prekypuje nápadmi,“ povedal šéf ruskej diplomacie v rozhovore pre bieloruskú televíziu. To podľa neho odhaľuje, že Zelenský nemá dostatok pochopenia pre vážnosť situácie a pre obyvateľov Ukrajiny. Lavrov dodal, že nápady ukrajinského prezidenta, ktoré bližšie nešpecifikoval, odhalili „rasistický charakter“ ukrajinského vedenia.

Zelenskyj viackrát vyzval na zriadenie medzinárodného súdneho tribunálu, pred ktorý sa majú postaviť ruskí predstavitelia zodpovední za vojnu na Ukrajine a vojnové zločiny, pripomína DPA.

Nevyhnutnosť?

Ruský minister zahraničných vecí tiež zopakoval, že „hysterická reakcia“ západných krajín na „špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine“ iba potvrdila, že takýto krok bol „úplne nevyhnutný“, pripomína DPA.

Lavrov pritom podotkol, že Moskva zničila „geopolitické hry Západu“, ktorý chcel z Ukrajiny vytvoriť neustálu hrozbu pre Rusko.

Dohody

Sergej Lavrov má pravdu minimálne v tom, že Minské dohody, či Budapeštianske memorandum, ale i iné, akosi prestali platiť. A to dávno pred vojnou na Ukrajine. Krajina sa v nich totiž zaviazala, že zostane neutrálnym štátom a nikdy nepožiada o vstup do NATO.

Zelenský

Medzitým zbiera ocenenia a poskytuje rozhovory. ako sme vás informovali, najnovšie pre show Davida Lettermana a americkú televíznu spoločnosť Netflix. Aj tieto kroky, Lavrova mohli viesť k vyjadreniu, že Zelenský zlyháva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov: Zelenský sa viac ako o ukrajinský ľud zaujíma sám o seba a svoje nápady

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti