eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Kým my čakáme na návrat k normálnemu životu, Michaela si už v Británii plánuje výlety

Situácia na Slovensku sa zlepšuje, ale o uvoľňovaní opatrení sa zatiaľ nehovorí. Inú situáciu zažívajú v Británii. Tam sa už ľudia môžu tešiť na slobodnejší život. A verte, že sa tešia. Aj sám Boris Johnson povedal na tlačovom brífingu, že sa už nevie dočkať toho, keď si v pondelok (12.4.) v pube priloží k ústam pohár s pivom. Uvoľnenia opatrení sa nevie dočkať ani Slovenka žijúca v Británii Michaela (39).

V Británii platili opatrenia podľa regiónov. V niektorých nemali otvorené nič okrem potravín, v iných mohli ísť aj do reštaurácií. Od pondelka sa otvoria viaceré prevádzky, na ktoré Briti už netrpezlivo čakali.

Väčšina sa teší na večeru a drink

Slovenka Michaela žije v Južnom Yorkshire. Tam mali prísne opatrenia s prestávkami celý rok. Tie posledné trvali od 4.1. tohto roka. A na čo sa najviac teší? „Je veľa vecí, ktorých sa už teraz neviem dočkať. Ale tak ako väčšina mojich známych, tak aj ja sa najviac teším na to, že budem môcť ísť do reštaurácie, dať si večeru a nejaký drink. Síce sa bude dať sedieť len vonku na terase, ale určite budú všade ohrievače, tak sa to bude dať vydržať.”

Už si plánujú výlety a nákupy

Okrem reštaurácií a pubov sa otvoria aj ZOO a lunaparky. „Už máme naplánovaný výlet. Cez víkend skočíme do ZOO,“ hovorí Michaela a pretože sa otvárajú aj kaderníctva a iné služby, nadšene dodáva: „Je to až neuveriteľné, ale môžem sa objednať ku kaderníčke a na nechty.“
Na zákazníkov sú už pripravené aj všetky kamenné obchody. „Oblečenie som si nakupovala online, ale nie vždy mi všetko sedelo, takže som to musela vrátiť, pretože mi to bolo veľké,“ dodáva Slovenka žijúca v Británii.

Michaela Kaye, LesMills trénerka

Romantika, príroda a cvičenie

Aj keď zahraničné dovolenky zatiaľ nie sú povolené, Briti môžu ísť relaxovať v rámci celej krajiny. Preto si Michaela s rodinou už objednala chatku a po mesiacoch strávených doma sa teší na romantiku a prírodu.

Britská vláda už naplánovala aj ďalšie uvoľňovanie opatrení. Teraz si môžete ísť individuálne zacvičiť do fitka, no už od mája by mali byť povolené aj skupinové cvičenia. A keďže je Michaela fitness trénerka, už teraz sa teší aj na máj, kedy sa bude môcť vrátiť k svojej práci.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity