eReport.sk
Krv v očiach, krv v slovách
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Krv v očiach, krv v slovách! Zelenskyj hlási tvrdé boje o Doneckú oblasť!


Krv v očiach, krv v slovách. Napriek viacerým ruským správam o dobytí malého mesta Soledar na východe Ukrajiny, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že bitka o mesto stále pokračuje.

„Tvrdý boj o Doneckú oblasť pokračuje,“ uviedol ukrajinský prezident v piatok vo svojom tradičnom večernom prejave. „Boje o Bachmut a Soledar, o Kreminnu, o ďalšie mestá a obce na východe nášho štátu stále pokračujú,“ vyhlásil.

Krv v očiach, krv v slovách

Osobné poďakovanie adresoval prezident ukrajinským jednotkám, ktoré bránili Soledar a Bachmut pred ruskými útokmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenský predostrel svoje požiadavky
  2. Demokracia a mier
  3. Šéf OSN apeluje
  4. Pokúšame sa o jadrový holokaust
  5. Ukrajinskí vojaci počas bojov medzi ukrajinskou a ruskou armádou o mesto Soledar.
  6. Ministerka obrany Spolkovej republiky Nemecko Christine Lambrechtová.

„Veľká vďaka patrí bojovníkom z jednotky ‚Kraken‘ za rozhodné akcie na zničenie nepriateľa na území Soledaru,“ povedal Zelenskyj. V Bachmute zasa vzdal hold okrem iného Medzinárodnej légii, jednotke zloženej zo zahraničných bojovníkov.

Zelenskyj hlási tvrdé boje

Ruské vojenské velenie, ako aj neslávne známa ruská súkromná armáda Vagnerova skupina, nasadená v Soledare, vyhlásili, že obsadili mesto ešte vo štvrtok večer. Keďže pri postupe boli úspešní najmä Vagnerovci, ministerstvo obrany v Moskve napokon ustúpilo a prisúdilo zásluhy o dobytie mesta tejto žoldnierskej skupine. „Už po sebe štekajú kvôli tomu, komu treba pripísať zásluhy o taktický postup,“ okomentoval Zelenskyj ich spor, dodajúc, že to je „jasný signál zlyhania“.

Hlavne úloha ruskej armády?

Soledar sa nachádza desať kilometrov severne od Bachmutu, ktorého dobytie zrejme zostáva hlavnou operačnou úlohou ruskej armády. Útok ruských jednotiek na Soledar je pokusom obísť Bachmut zo severu a narušiť zásobovacie trasy slúžiace ukrajinskej armáde.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krv v očiach, krv v slovách! Zelenskyj hlási tvrdé boje o Doneckú oblasť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne