eReport.sk
Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: tasr/ap

Krstiny malej Lilibet bez kráľovnej! Pomsta Alžbety II. za Harryho zradu?

Princ Harry (36) a Meghan Markle (39) by sa mohli tento rok objaviť v Británií, aby pokrstili dcérku Lilibet Dianu. Slávnostná udalosť sa však kvôli princovým pamätiam bude musieť obísť bez nahnevanej kráľovnej Alžbety II. (95).

O plánoch manželov pokrstiť dcérku na hrade Windsor po vzore jej brata Archieho, hovoria zahraničné média už niekoľko dní. Kedy sa krstiny uskutočnia závisí od vývoja pandémie. Vyzerá to však na jeseň. Kto sa zúčastní a kto nie, bude závisieť od viacerých faktorov. Kráľovskí experti sa domnievajú, že kráľovná Alžbeta II. pozvanie odmietne.

Viac sa dozviete:

„Postavil ju do ťažkej pozície. Kráľovná sa nemôže vyhovoriť na plný program niekoľko rokov dopredu,“ tvrdí komentátorka Angela Levin. Manželia by radi pokrstili dcéru už tento rok, ale ich plány sa môžu aj odložiť.

Podľa Levin by si Alžbetinu prípadnú absenciu nemala verejnosť vyložiť ako vybavovanie účtov. „Kráľovná sa nedostavila na krstiny princa Louisa, tretieho potomka princa Williama a Kate. Neúčasť by tak nebrala ako zlomyslené gesto z jej strany,“ dodala s tým, že tento druh udalostí nevníma Alžbeta II. ako významný míľnik pre monarchiu a občas takéto podujatie vynechá.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport