eReport.sk
Zuzana Čaputová na snímke z videa. Zdroj: sociálne siete

VIDEO Na sieťach sa „povaľuje“ video s Čaputovou. TOTO „dávala“ ako politička PS o referende!


Na sieťach sa „povaľuje“ video s Čaputovou. Trvá síce iba niekoľko krátkych sekúnd, ale o to viac zaujme svojim obsahom. Súčasná prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v ňom vyjadruje k referendu zrejme ešte v časoch, keď bola podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska (PS). A jej rétorika z minulosti je v tejto súvislosti zjavne iná, ako dnes. Napokon, posúďte sami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budaj, ktorý bol ministrom Matovičovej vlády a dostal sa do politiky cez kandidátku Igora Matoviča si myslí, že nová vláda pod vedením R. Fica na upevnenie svojej moci používa populizmus a lži.
  2. Referendum sa blíži
  3. Predseda Smeru o Orbánovi
  4. Jednopercentná Remišová?

„V Progresívnom Slovensku na to máme jednoznačný názor. V zmysle, ak sú tu prvky priamej demokracie, ako je napríklad referendum, tak mám byť urobené všetko pre to, aby ho ľudia mohli realizovať, boli o ňom informovaní…“ – hlása v „retro“ videu Čaputová.

VIDEO Čaputová: V Progresívnom Slovensku na to máme jednoznačný názor

Zdroj: sociálne siete

Áno, toto podľa všetkého tvrdila tá istá Čaputová, ktorá vlani vyhlásila termín tohtoročného referenda. V ňom budú môcť ľudia už túto sobotu (21. januára) vyjadriť, či súhlasia s tým, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR. Hlava štátu pri vyhlasovaní termínu aktuálneho referenda, ktoré iniciovala strana Smer-SD, explicitne odmietla vyzývať občanov, aby sa ho zúčastnili. Takže evidentne neurobila všetko pre to, „aby ho ľudia mohli realizovať.“

Čaputová: Nebudem vyzývať občanov k účasti

 „Toto referendum vnímam ako súčasť rok a pol prebiehajúcej politickej kampane jednej politickej strany, ja preto nebudem vyzývať občanov k účasti, nebudem ich zároveň od účasti ani len odrádzať. Ako som povedala, predmet referenda, alebo samotná úvaha o tom, aby občania toto právo mali, ja ju podporujem. To je jedna vec. Ale pokiaľ ide o samotnú účasť, vyzývať občanov nebudem,“ vyhlásila pred novinármi Čaputová začiatkom novembra 2022.

Vládni politici hovoria o ohrození demokracie

Prezident by mal byť nestranný. Avšak Čaputová svojim vyhlásením verne kopíruje postoj vládnych politikov. Tí k referendu o vytvorení legitímneho a zákonného nástroja na možnosť konania predčasných volieb, opakovane adresovali občanom totožný postoj, ako hlava štátu. Napríklad Eduard Heger (OĽANO) uviedol že plánovaný plebiscit považuje za kampaň Roberta Fica (Smer-SD) za štátne peniaze. Veronika Remišová, šéfka Za ľudí, sobotňajšie referendum dokonca vníma ako hrozbu pre demokraciu na Slovensku.

Fico: Referendum ignorujú aj médiá

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico v tejto súvislosti kritizuje aj slovenské média. Tie podľa trojnásobného expremiéra cielene ignorujú a zámerne zamlčujú termín referenda. Fico tiež konštatoval, že novinári si osvojili rovnakú rétoriku ako Čaputová a vládni politici.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Na sieťach sa „povaľuje“ video s Čaputovou. TOTO „dávala“ ako politička PS o referende!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre