eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj sa rozhodol pritvrdiť.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone. Zdroj: tasr/ap

Kremeľ reaguje na Zelenského ocenenie: TOTO je len odrazom rusofóbie na Západe!

Kremeľ reaguje na Zelenského! Rozhodnutie amerického magazínu Time vymenovať ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského za „Osobnosť roka“ je odrazom „rusofóbneho“ postoja západných krajín. Vo štvrtok to vyhlásil hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Kremeľ hovorí o prejave rusofóbie

Zelenskyj bol okrem toho vo štvrtok portálom Politico vymenovaný za „Najvplyvnejšiu osobu v Európe“. „Volodymyr Zelenskyj vyburcoval svet spôsobom, aký sme nevideli celé desiatky rokov. Jeho rozhodnutie neutiecť z Kyjeva po tom, ako tam 24. februára začali padať ruské bomby, ale zostať a hľadať podporu, bolo osudové,“ uvádza Time, ktorý rozhodnutie udeliť tento titul Zelenskému považuje za jedno z „najjednoznačnejších“ v dejinách časopisu. „Redakčná línia magazínu nevybočuje z toho, čo ponúka európsky hlavný prúd, ktorý je absolútne úzkoprsý, protiruský a zbesilo rusofóbny,“ vyhlásil Peskov v reakcii na toto rozhodnutie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. zelenský sa stal osobnosťou roka
  3. Americký prezident Joe Biden.
  4. putin chce pomocou vojny ovládať
  5. Trosky stroja Šáhid-136 iránskej výroby z výzbroje Ozbrojených síl Ruskej federácie, archívna snímka.

Kremeľ reaguje na Zelenského ocenenie

Titul osobnosť roka udeľuje časopis Time každoročne od roka 1927. Vlani získal tento titul multimiliardár Elon Musk. Medzi ocenenými boli v uplynulých rokoch aj americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová, nemecká kancelárka Angela Merkelová, švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová či americký prezident Donald Trump. V roku 2007 tento titul získal ruský prezident Vladimir Putin.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ reaguje na Zelenského ocenenie: TOTO je len odrazom rusofóbie na Západe!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti